Unihokeistki z Gimnazjum w Brzoziu mistrzyniami województwa

Finał Wojewódzki Unihokeja Dziewcząt Wielgie 28.11.2014r.

Zawodniczki  z Gimnazjum w Brzoziu:

1.  Badaczewska Paulina
2.  Cieszewska Olga
3.  Chamska Sara
4.  Czołba Jowita
5.  Jarzembowska Kamila
6.  Karbowska Klaudia
7.  Kozłowska Julia (bramkarz)
8.  Lewalska Magdalena
9.  Lisińska Wiktoria
10. Paczkowska Aleksandra (bramkarz)
11. Rubalewska Marta
12. Szypczyńska Weronika

opiekun  – Agnieszka Fiszer

 

Podczas Finału Wojewódzkiego Gimnazjady Unihokeja Dziewcząt w Wielgiem 28 listopada  2014r. spotkało się sześć najlepszych drużyn z województwa kujawsko – pomorskiego. Unihokeistki z Brzozia całkowicie zdominowały przeciwniczki, wygrywając wszystkie mecze i uzyskując komplet punktów. Dziewczęta z Brzozia zdobyły aż 23 bramki, a straciły zaledwie 2. Brzozianki uzyskały tytuł MISTRZYŃ WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO W UNIHOKEJU. Ten wspaniały wynik, to zasługa całej, doskonale współpracującej z sobą dwunastki.

Pomyślny występ dziewcząt, zarówno podczas półfinału, jaki i finału, poprzedzony został ciężką pracą podczas treningów. Cel był ściśle określony – walczymy o złoto!!! Dziewczęta chciały w ten sposób uczcić pamięć zmarłego Dyrektora Gimnazjum w Brzoziu Janusza Kaszyńskiego, który wspierał wszelkie inicjatywy sportowe oraz kibicował szkolnym drużynom. Zaangażowanie podczas przygotowań było bardzo duże. Gimnazjalistki trenowały według planu, realizując go “krok po kroku”. W przygotowania jak zawsze włączyli się rodzice unihokeistek.

Miłą niespodziankę sprawił złotym medalistkom Pan Arkadiusz Wojtera właściciel  firmy przewozowej “Triada”, który w nagrodę zaprosił drużynę na poczęstunek do restauracji McDonald’s.

Unihokeistki z Gimnazjum w Brzoziu wywalczyły tytuł MISTRZOWSKI już po raz drugi. Pierwszy raz sięgnęły po złoto w 2008r. również w Wielgiem. W  czerwcu 2009r. Mistrzynie Województwa Kujawsko – Pomorskiego z Gimnazjum w Brzoziu zostały zaproszone na Międzynarodowy Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku w Elblągu, gdzie zajęły 9 miejsce.  Trzydniowy wyjazd i pobyt w Elblągu podczas tego turnieju sfinansował Urząd Gminy w Brzoziu.