Uroczyste otwarcie dróg w Wielkim Głęboczku

188388013412755382

W poniedziałek, 3 października 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie inwestycji drogowej zrealizowanej przez Gminę Brzozie. To już kolejna z inwestycji, dotycząca tym razem dwóch dróg osiedlowych w miejscowości Wielki Głęboczek. Drogi sfinansowano z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych i z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

 Jedna z nich została dofinansowana w 95% (828 543,62 zł Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych), a druga w 50% (486 342, 32 zł Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg). 

Wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska – Cieszyńska powiedziała: – Cieszę się, że powstały kolejne drogi na terenie gminy Brzozie. Wielki Głęboczek czekał na to osiedle blisko 40 lat. W tym roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, oddamy do użytku 3 kolejne inwestycje drogowe. Dwie z nich w Brzoziu i jedną w Sugajnie. Jesteśmy skuteczni w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, dzięki temu realizacja tych inwestycji jest możliwa. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia Gminy Brzozie w pozyskaniu środków na działania. Jest to dla nas dobry czas i będzie się wiele działo! Od października do teraz Gmina Brzozie pozyskała blisko 20 mln zł na różnorodne inwestycje, w tym i te drogowe.

W uroczystościach otwarcia drogi uczestniczyli: poseł na Sejm RP Paweł Szramka, w imieniu wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Anny Gembickiej – Arkadiusz Orłowski, w imieniu wicewojewody kujawsko-pomorskiego Józefa Ramlaua – dyrektor delegatury Dariusz Zagrabski, przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz, sołtys Wielkiego Głęboczka Edmund Kamiński, wykonawca inwestycji – Leszek Moczadło Nowomiejskie Przedsiębiorstwo Budowlane, inspektor nadzoru Bartosz Kęsicki, zastepca wójta gminy Brzozie Grażyna Grzecznowska, oraz pracownicy Urzędu Gminy Brzozie. Inwestycję poświęcił ksiądz Zygmunt Dembek z Pokrzydowa.