VI Festiwal Piosenki Wspomnień czar

W kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża w Świedziebni odbył się festiwali, tradycyjnie związany z pieśniami na Boże Narodzenie.

Hej, kolęda, kolęda!!!

W kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyza w Świedziebni  odbył się festiwali, tradycyjnie związany z pieśniami na Boże Narodzenie.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, po której wystąpiły chóry i zespoły.  Publiczności zaprezentowały się: JÓZEFINKI ze Świecia n/Osą,  WSZYSCY RAZEM z Brzozia,  WESOŁE KUMOSZKI ze Zbiczna,  BYLE BABKI z Łąkorza,  ANIBABKI z Kurzętnika, CHORUS CULMENSIS z Chełmna,  HARMONIA z Nowego Miasta Lubawskiego,  BELCANTO z Rypina, CHÓR ŚW. FRANCISZKA z Górzna , KARBOWIANIE z Karbowa,  ARIOSO ze Świedziebni.

Wszyscy uczestnicy muzycznej uczty otrzymali statuetki i dyplomy. Wśród gości festiwalu byli m.in. Szymon Zalewski  – wójt gminy Świedziebnia,  Jarosław Cyrankowski –  przewodniczący Rady Gminy Świedziebnia,   Zbigniew Sosnowski – poseł na Sejm RP,  Mariusz Klonowski – wicestarosta brodnicki,  Piotr Burkwicz – radny powiatowy , ks. kanonik  Jerzy Wielechowski – proboszcz parafii w Świedziebni, ks . Radosław Wiśniewski. Konferansjerkę prowadziła  Mariola Bejger, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Festiwal wsparli finansowo: wójt i Rada Gminy Świedziebnia, Starosta Brodnicki, Spółdzielnie Mleczarskie “Ekomlecz” i “Wspólnota” z ich prezesami – Jerzym Sitkiewiczem i Waldemarem Jaskulskim

– Organizując 6 lat temu pierwszy festiwal piosenki w Świedziebni, chyba nawet organizatorzy  nie spodziewali się, że jego formuła będzie, aż tak pojemna. W tej krótkiej historii za nami już koncerty piosenek wiosennych, na żołnierską nutę, z lat 20 -30 tych, 60 i 70 tych, oddaliśmy hołd też artystom, których nie już wśród nas – mówi Szymon Zalewski, wójt gminy Świedziebnia.

VI Festiwal Piosenki zatytułowany został “Hej kolęda, kolęda”. Podobnie jak w latach ubiegłych  festiwal przyjął formę przeglądu. Zespoły spotykają się w Świedziebni nie dla rywalizacji ale z powodu wielkiej radości śpiewania i dla tych pozytywnych emocji, które  wyzwalają wykonawcy i ich repertuar. Festiwal Wspomnień Czar w Świedziebni wpisał się w kalendarz stałych imprez kulturalnych w naszym regionie, a że jest ważny i potrzebny  świadczy o tym duża liczba zespołów, które przybyły  z całego województwa kujawsko-pomorskiego licznie zgromadzona publiczność.

(wind)