VII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzozie

W sobotę 25 sierpnia 2018 r. na boisku Orlik w Brzoziu odbył się VII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzozie.

W turnieju udział wzięło 14 zespołów z trzech województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Impreza zaplanowana była na przyjazd 16 drużyn, ale dwie drużyny (Orły Łapinóż i Naprzód Brzozie) z niewiadomych przyczyn nie dotarły.

Gościliśmy zawodników z Chojnic, Czerska, Rybna, Brodnicy, Igliczyzny, Nowego Miasta Lubawskiego, Marzęcic, Kurzętnika i Brzozia.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy, w których rywalizowano każdy z każdym. Grupa A: Chojnicka Czersk, Pogoń za bydłem, Naprzód Brzozie (brak zespołu), Huragan Rybno.

Grupa B: Orły Łapinóż (brak zespołu), Królewscy Brodnica, Brat-Pol, Tartak Nara Brzozie.

Grupa C: Bank Spółdzielczy Brodnica, Copacabana Brodnica, Janusze Brzozie, Antybayern. Grupa D: FC Ghostbusters, Blue Team, Start Igliczyzna, Płyta Karbowska.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, awansowały do ćwierćfinału. W pierwszym ćwierćfinale Pogoń za bydłem przegrała z Bankiem Spółdzielczym Brodnica 0:1. Drugi ćwierćfinał okazał się bardzo udany dla drużyny Brat-Pol, którzy wygrali z Płyta Karbowską 1:0. W trzecim ćwierćfinale Copacabana Brodnica wygrała z drużyną Chojnicka Czersk 3:0. W czwartym ćwierćfinale Blue Team pokonał zespół Tartak Nara Brzozie 1:0.

W pierwszym półfinale Bank Spółdzielczy Brodnica pokonał Brat-Pol 3:0, a w drugim półfinale Copacabana Brodnica przegrała z Blue Team 1:2.

Mecz o 3 miejsce to pojedynek zespołów Brat-Pol i Copacabana Brodnica, górą byli brodniczanie zwyciężając 2:1.

W finale broniący tytułu Bank Spółdzielczy Brodnica zmierzył się z drużyną Blue Team i był powtórką finału z ubiegłego roku. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy Blue Team, którzy zwyciężyli 1:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został: Norbert Ujazdowski (Blue Team)

Najlepszym bramkarzem turnieju został: Dominik Ciarkowski (Copacabana Brodnica)

Królem strzelców turnieju został: Bartek Walter (Bank Spółdzielczy Brodnica)

Puchary i dyplomy wszystkim drużynom wręczyli: Wójt Gminy Brzozie – Bogusław Błaszkiewicz i Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Mirosława Grabowska, które  zakupione zostały ze środków Urzędu Gminy i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzoziu. 

Drużyny z miejsc I – IV otrzymały piłki Adidas: 3 piłki za I m., 2 piłki za II m., 1 piłkę za III m. i 1 piłkę za IV m. od firmy Tartak Nara z Brzozia, a wręczyli je właściciele firmy Tomasz Nizgorski i Przemysław Wiśniewski;

Statuetki dla najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza i króla strzelców otrzymali zawodnicy od firmy Nore z Nowego Miasta Lub. i koszulki Adidas od firmy Tartak Nara z Brzozia;

Wszyscy zawodnicy z miejsc V – VIII otrzymali dwuosobowe zaproszenia VIP do klubu Euphoria w Brodnicy.

Statuetki „Przyjaciel Sportu” za wybitne zasługi dla lokalnego sportu z rąk Jarosława Roszkowskiego otrzymali: Mirosława Grabowska oraz Tomasz Nizgorski i Przemysław Wiśniewski.

Organizatorem turnieju był animator sportu Jarosław Roszkowski, a sędziami byli: Krzysztof Drzewiński i Krzysztof Rykaczewski.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i kibicom za zaangażowanie i wspaniały doping podczas trwania turnieju.

Klasyfikacja VII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzozie:
I miejsce – BLUE TEAM
II miejsce – BANK SPÓŁDZIELCZY BRODNICA
III miejsce – COPACABANA BRODNICA
IV miejsce – BRAT-POL
V miejsce – POGOŃ ZA BYDŁEM
VI miejsce – TARTAK NARA BRZOZIE
VII miejsce – PŁYTA KARBOWSKA
VIII miejsce – CHOJNICKA CZERSK
IX miejsce – HURAGAN RYBNO
IX miejsce – KRÓLEWSCY BRODNICA 
XI miejsce – START IGLICZYZNA
XI miejsce – JANUSZE BRZOZIE 
XIII miejsce – FC GHOSTBUSTERS
XIV miejsce – ANTYBAYERN
Dwa ostatnie miejsca – ORŁY ŁAPINÓŻ i NAPRZÓD BRZOZIE