Viktor Orban i Wladimir Putin w Małym Leźnie

Piknik z Okazji “Jednego Maja” rozpoczyna sezon turystyczny w Agroturystycznym Stowarzyszeniu Pojezierza Brodnickiego. Tak też będzie w gospodarstwie “Stajnia Leźno”, gdzie zjadą najlepsi z najlepszych.

Obecni będą towarzysze z pierwszych stron gazet PRL,  weterani ruchów robotniczych, dawni członkowie brygad socjalistycznych, magazynierzy – złodzieje, babcie klozetowe, szatniarze współpracujący z UB i SB, mistrzowie trzech kart i trzech kubków, aktywiści młodzieżowi w czerwonych krawatach. Gośćmi specjalnymi mają być Viktor Orban i Wladimir Putin – jeśli otrzymają wizy. Anna i Marek Michalakowie, właściciele “Stajni Leźno” nic o tym nie wiedzą, ale dopuszczają taką niespodziankę. W całym tym przedsięwzięciu chodzi nade wszystko o dobry humor i wypoczynek. Imprezie towarzyszyć będzie śpiew, tańce, muzyka i grillowy dym.

W programie imprezy m.in.: rozpoczęcie pochodu – godz. 12.00,  wspólny śpiew pieśni Jednomajowych,  przemówienie Towarzyszy i Towarzyszek, sprzedaż kartek żywnościowych,  losów fantowych. Atrakcje towarzyszące to  stragany,  wystawcy, stoiska, jazda konna (kucyki),  przejażdżki bryczką, wyścigi powozem, gry i zabawy (dla dorosłych, rodzin i najmłodszych), loteria fantowa, konkurs – najciekawszy wystrój roweru pochodu Jednomajowego. Na zakończenie  zabawa taneczna do ostatniego (trzeźwego) uczestnika pochodu  Jednomajowego.

(wind)