Warsztaty szachowe 2023

3

W dniach 10-12 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brzoziu odbyły się “Wakacje z szachami”. Gra uczy logicznego myślenia, spokoju ducha, umiejętności przewidywania i planowania, kształtuje zdolność koncentracji i analitycznego myślenia. Jednak głównym powodem, dla którego warto grać w szachy, jest fakt, że trzeba przy nich wykorzystywać strategiczne myślenie. Wiedzą o tym mieszkańcy gminy Brzozie.

W szachy może grać każdy. Szachy, które nie bez powodu nazywane są „królewską grą”, są zajęciem dla ludzi w każdym wieku. Gra uczy cieszyć się nie tylko ze swoich osiągnięć, ale także sukcesów innych. Dzięki szachom zdobywamy cenne doświadczenie oraz istotną wiedzę do wykorzystania w przyszłości.

W bibliotece w Brzoziu odbyły się po raz trzeci warsztaty szachowe zakończone turniejem szachowym o medal Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej. W warsztatach uczestniczyło 13 osób w różnym wieku. Stroną techniczną warsztatów zajęli się p. Anna Ottka, p. Katarzyna Weręgowska i p. Radosław Fiszer. Każda partia była treningiem umysłu, planowania i cierpliwości. I tak przez trzy dni. Ostatniego dnia dzieci obejrzały krótki film kampanii społecznej, dotyczący narkotyków, który sprowokował rozmowy o uzależnianiach i różnych możliwościach spędzania wolnego czasu. Warsztaty zakończono turniejem medalowym. Ostatecznie wyniki turnieju przedstawiały się następująco:

Kategoria dzieci młodsze

I miejsce Marcel Grzywacz

II miejsce Hubert Nowiński

III miejsce Miłosz Motyliński

Kategoria dzieci starsze

I miejsce Adam Patalas

II miejsce Lucjan Weręgowski

III miejsce Paweł Szpakowski

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy w swoich kategoriach medale i nagrody. Lawendowe Brzozie było sponsorem upominków dla prowadzących zajęcia. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzoziu ufundowała nagrody. Zdrowa rywalizacja pełni funkcję motywacyjną – napędza do działania. Uczy cieszyć się nie tylko ze swoich osiągnięć, ale także sukcesów innych – dzięki temu przegrany tak naprawdę nie przegrywa nigdy.