Wnioski o wyprawkę szkolną – wciąż można je składać

dobry-start-300-plus

W dalszym ciągu można składać wnioski o wyprawkę szkolną z programu Dobry Start. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił do tej pory około 4,4 mln świadczeń. Przysługuje ono raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat. W przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat. Wnioski można składać do 30 listopada.

W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka. Pieniądze te można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów czy sprzętów potrzebnych uczniom w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i innych placówkach edukacyjnych.

Jeżeli wniosek zostanie złożony we wrześniu, październiku lub listopadzie, to pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku. W województwie kujawsko-pomorskim z wyprawki szkolnej skorzystało w tym roku ponad 229 tys. uczniów.

Wniosek można złożyć tylko elektronicznie – za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu Dobry Start ZUS wypłaca na konto bankowe wskazane we wniosku.

Informacje na temat wniosku i jego obsługi oraz szczegółów świadczenia można znaleźć na PUE ZUS. Wystarczy się zalogować na swój profil i przejść do zakładki „Dobry Start”.