Wpadł kolejny amator narkotyków – nastolatek z amfetaminą i marihuaną

Coraz młodszych amatorów narkotyków zatrzymują brodniccy policjanci. Tym razem w szkole wpadł 14-letni posiadacz i marihuany i amfetaminy.

Środki odurzające trafiają już do coraz młodszych odbiorców. Pedagog szkolny w gimnazjum w Brzoziu zwróciła uwagę na jednego z uczniów.  Podejrzewając 14-letniego chłopaka o posiadanie narkotyków powiadomiła policję. Dzielnicowy z brodnickiej policji udał się do szkoły i okazało się, że chłopak miał przy sobie woreczek z suszem roślinnym i dwa woreczki z białym proszkiem.

– Badanie narkotesterem wykazało, że jest to susz konopi indyjskich i amfetamina  – mówi asp. Roman Kamiński z brodnickiej policji. – Po zważeniu razem z woreczkami strunowymi zabezpieczyliśmy ogółem 0,84 gramy suszu marihuany i 1,76 grama amfetaminy do dalszych badań. Funkcjonariusze będą sprawdzać, skąd nastolatek miał narkotyki. Jego sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Nie od dziś wiadomo, że po narkotyki sięgają młodzi ludzie, ale 14-letni uczeń szkoły wiejskiej z amfetaminą i marihuaną pokazuje, że środki odurzające to nie tylko domena dużych ośrodków miejskich. Plaga odurzania trafia już także na wieś. Rodzice i nauczyciele muszą być bardzo czujni, aby nie dopuścić do wzrostu narkomanii wśród dzieci i młodzieży.

(wind)