Wręczenie nagród za konkurs plastyczny pt. „Zapobieganie pożarom”

IMG 1435

W dniu 15 lutego 2023 r. Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska- Cieszyńska wraz z pracownikami Urzędu Gminy Brzozie odwiedziła szkoły biorące udział w konkursie plastycznym pt. „Zapobieganie pożarom”, gdzie podczas krótkiego spotkania odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom.

Do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły z naszej gminy (Szkoła Podstawowa w Brzoziu, Szkoła Podstawowa w Jajkowie i Szkoła Podstawowa w Wielkim Leźnie) wpłynęło aż 56 prac.  Dzieci w wykonanych przez siebie pracach poruszyły kwestie bezpieczeństwa związanego z pożarami. Szczególną uwagę poświęciły one pokazywaniu, jak niszczący może okazać się ogień.  Konkurs ten miał na celu uświadomić dzieciom i młodzieży jak ważna jest profilaktyka – czyli co powinniśmy zrobić, aby zapobiec wybuchowi pożaru, a przede wszystkim jak się zachować, kiedy on wybuchnie.

Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią i pomysłowością, zastosowały różnorodne techniki i materiały plastyczne. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem najlepszych prac, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki. Jednak po długiej dyskusji wyłoniono najlepszych. Prace wyłonione na szczeblu gminnym następnie trafiły na konkurs powiatowy, gdzie dwie osoby z naszej gminy zajęły również wysokie miejsca. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Grupa I – przedszkolna

 1. Natan Budziłowski – SP w Jajkowie
 2. Lena Chojnacka – SP w Brzoziu
 3. Maja Luda – SP w Wielkim Leźnie ( III miejsce w etapie powiatowym)

Wyróżnienia

 1. Igor Żurawski -SP w Brzoziu
 2. Kamil Tuszyński – SP Jajkowo

Grupa II – klasy I – IV

 1. Jan Zagórski – SP w Jajkowie
 2. Alan Granica – SP w Brzoziu
 3. Lena Malankowska – SP w Jajkowie

Wyróżnienia

 1. Hanna Jarzębska – SP w Brzoziu
 2. Szymon Filipski – SP w Jajkowie
 3. Jakub Tuszyński – SP w Jajkowie

Grupa III – klasy V-VIII

 1. Błażej Pikulski – SP w Jajkowie
 2. Łukasz Sarnowski – SP w Jajkowie ( III miejsce w etapie powiatowym)
 3. Jakub Zieliński -SP w Jajkowo

Wyróżnienia

 1. Wiktor Napierski – SP w Jajkowie
 2. Anna Góreczna – SP w Wielkim Leźnie

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie a zwłaszcza za włożony wysiłek w wykonanie prac!

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W KOLEJNYCH KONKURSACH!!