“Wszyscy Razem” znakomicie promują gminę

Zespół wokalno-teatralny “Wszyscy Razem” z Brzozia promował gminę w powiecie golubskim, brodnickim i nowomiejskim. Dobrze zapisał się na kulturalnej mapie powiatu brodnickiego. Oto najciekawsze wydarzenia minionych miesięcy.

Na zamku w Golubiu-Dobrzyniu zespół reprezentował gminę występując z kabaretem “W pociągu” na XII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Ludowych.

Zespół otrzymał puchar wójta gminy Radomin Piotra Wolskiego. W Świedziebni ekipa z Brzozia wystąpiła z piosenkami 20-lecia międzywojennego na III Festiwalu Piosenki “Wspomnień czar”. W Sumowie zespół wystąpił z piosenkami biesiadnymi na “Pikniku Rodzinnym Sumowo 2012″.

W Świerczynach Nowych zespół wokalno-teatralny wystąpił z kabaretem pt.”Rolnik szuka żony” na festynie z okazji 100-lecia wsi i 90-lecia OSP.

Wreszcie w Kurzętniku “Wszyscy razem” pokazali się w amfiteatrze występując z piosenkami na II Wojewódzkim Przeglądzie “Spotkanie z folklorem”.

– W lipcu czeka nas jeszcze wyjazd do Lubawy (22.07.) oraz występ na festynie w Brzoziu (29.07). W sierpniu odpoczywamy. We wrześniu będziemy śpiewać w kościele na parafialnym odpuście, a pod koniec miesiąca będziemy obchodzić rocznicę 10-lecia istnienia naszego zespołu – mówi Małgorzata Smoczyńska – Sołtys wsi Janówko, członkini tej twórczej grupy.

(wind)