Wyróżnienie marszałka dla gminy Brzozie

nagroda

W dniu 14 czerwca w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego. Podczas tej uroczystości prestiżowe wyróżnienia odebrali autorzy najbardziej wartościowych przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej. Wyróżnienie w kategorii “fundusze unijne” odebrała z rąk marszałka wójt Danuta Kędziorska – Cieszyńska.
 
  – To wielka wartość, że w Kujawsko-Pomorskiem potrafimy współdziałać i motywować się do pracy, która owocuje tak wspaniałymi dziełami i inicjatywami. Ich autorami są postaci wielkiego formatu, aktywni, godni naśladowania, rozsławiający nasz region w szerokim świecie. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym dziękuję za codzienną pracę, zaangażowanie i pasję, które służą rozwojowi naszego regionu – mówił marszałek Piotr Całbecki.
 
Gminę Brzozie doceniono za skuteczne pozyskiwanie środków europejskich. Na komisji konkursowej wrażenie zrobił projekt adaptacji i wyposażenia pomieszczeń w budynku byłego gimnazjum na potrzeby Klubu Seniora “Brzozowy Raj”.  Korzystają z niego mieszkańcy gminy Brzozie, w ramach projektu zrealizowanego dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
 
 – Bardzo się cieszę, że gminę Brzozie doceniono w tak prestiżowym konkursie. Dziękuję marszałkowi za to zaszczytne wyróżnienie. Nasza gmina jest przykładem, że nawet w tak małych samorządach można robić rzeczy nietuzinkowe i inspirować innych do działania. Dziękuję mojemu zespołowi, z którym co dzień mam przyjemność pracować. Praca zespołowa, pasja i zaangażowanie przynosi efekty – mówiła wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska – Cieszyńska.