Zajęcia w parkach krajobrazowych – Eko – Skrzaty z Jajkowa

W jego ramach 4 tysiące uczniów szkół podstawowych z regionu bierze udział w bezpłatnych wyjazdowych zajęciach w  parkach krajobrazowych województwa. Projekt polega na organizacji 16 bezpłatnych jednodniowych wyjazdów na teren 8 parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego.

Organizatorzy zapewnili bezpłatny transport do parku i z powrotem, a na miejscu profesjonalnych animatorów zajęć,  ciepły poczęstunek “kuchni polowej” dla dzieci i opiekunów, oraz wiele konkursów z ciekawymi nagrodami. Zajęcia poświęcone były tematyce ochrony przyrody i walorom przyrody naszego województwa.

Na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego dzieci  oglądały malownicze krajobrazy, wysokie stoki, pamiątki przeszłości i otaczającą przyrodę. Zgłębiały tajemnice przyrody przemierzając ścieżki dydaktyczne. Otrzymały również pamiątkowe koszulki i czapeczki z logiem akcji.

Kampanię edukacyjno-przyrodnicza realizuje się w ramach projektu wdrażanego przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, jak również Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(wind)