Zapisy do przedszkola i oddziałów przedszkolnych

Be focus and patient while teaching new things

Od 21 lutego rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, która potrwa do 15 marca. Rodzice/opiekunowie dzieci, którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola mają jeszcze czas na zgłoszenie dziecka do wybranej placówki. 25 marca zostanie podana do publicznej wiadomości lista o osobach, które zostały zakwalifikowane i niezakwalifikowane do danych placówek przedszkolnych. Następnie rodzic lub opiekun do 5 kwietnia potwierdza wolę przyjęcia do wybranego przedszkola. Po tym czasie zostanie ponownie podana lista osób przyjętych i nieprzyjętych do oddziału. Od 6 maja jeśli pozostaną wolne miejsca rozpocznie się II nabór , który potrwa do 17 maja, ogłoszenie wyników odbędzie się 27 maja a rodzice/ opiekunowie ponownie będą musieli potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do dnia 3 czerwca. Ostateczna lista przyjętych i nieprzyjętych dostępna będzie od dnia 5 czerwca 2024r.

Harmonogram zapisów do klas pierwszych szkoły podstawowej

Natomiast rodzice/opiekunowie dziecka, które ma rozpocząć swoja przygodę w pierwszej klasie szkoły podstawowej dokumenty mogą zacząć składać dokumenty od 1 marca br. do 29 marca br. Dnia 15 kwietnia zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych do danej szkoły. Tu również tak samo jak w przypadku zapisów do oddziałów przedszkolnych rodzice i opiekunowie dziecka będą musieli potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do wybranej placówki oświatowej. 30 kwietnia pojawi się lista przyjętych i nieprzyjętych kandydatów do klas pierwszych. II nabór na zapisy do klasy pierwszej, jeśli pozostaną wolne miejsca rozpocznie się od dnia 13 maja i potrwa do 24 maja, 5 czerwca zostanie ogłoszona lista kandydatów. A od 6 czerwca do 12 czerwca br., rodzice i opiekunowie mogą potwierdzić wolę przyjęcia dziecka. 14 czerwca 2024r. zostanie podana do wiadomości ostateczna lista przyjętych kandydatów.

Wszystkie dokumenty potrzebne do rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 dostępne są na stronach wybranej placówki oświatowej:

👉http://spbrzozie.szkolnastrona.pl/ – SP Brzozie

👉https://spjajkowo.edupage.org/ – SP Jajkowo

👉https://spwielkielezno.edupage.org/ – SP Wielkie Leźno

harmonogram rekrutacji przedszkole1klasa 202425