Zawody Spinningowe o Puchar Wójta Gminy Brzozie

zawody

W sobotę, 7 maja na jeziorze Wielkie Leźno odbyły się Otwarte Zawody Spinningowe z Łodzi o Puchar Wójta Gminy Brzozie. Wędkarskie zmagania rozpoczęły się już od wczesnych godzin rannych  w Agroturystyce “Pod Kasztanem” w Małym Leźnie, która udostępniła swój teren dla wędkarzy. Dwuosobowe teamy dzielnie walczyły o najlepszy połów, który oceniali profesjonalni sędziowie. Wędkowanie rozpoczęto o godzinie 7:00, a zakończono o godzinie 13:00.

Najlepszy okazał się Wydra Team (Jaworski i Żurawski), który złowił dwa szczupaki i jednego okonia. Drugie miejsce zajął team Bezłowni (Sudaj i Bajkowski) łowiąc jednego szczupaka. Miejsce trzecie zajął Dream Team (Żyłowski i Sadowski) z jednym szczupakiem na koncie. Czwartą pozycję wywalczył team Warszawa Wola, a piątą Semper Fishing Team. Miejsce szóste (ostatnie nagrodzone) zajął team Pod Kasztanem, a miejsce siódme (ostatnie sklasyfikowane) team Uwaga Wędkarz. Nagrodzono także łowców największych okazów – szczupaka 55 cm złowił Andrzej Sudaj, a okonia o długości 29 cm Wojciech Wardowski.

Karol Chrapiński z Koła Nr 35 PZW w Nowym Mieście Lubawskim (organizator zawodów) powiedział:

Ogromne podziękowania należą się Gminie Brzozie i pani wójt za wsparcie organizacji tych zawodów. Gmina ufundowała piękne puchary, statuetki, kiełbasę na ognisko oraz gadżety reklamowe dla każdego uczestnika zawodów. Podziękowania należą się również Agroturystyce Pod Kasztanem” Małe Leźno na Pojezierzu Brodnickim” za pyszną kawę rano oraz udostępnianie terenu. Sklep Wędkarskie ABC sprawnie przeprowadził zapisy na zawody oraz dołożył się do nagród dla najlepszych ekip. Dziękujemy również kolegom ze Społecznej Straży Rybackiej za pomoc przy sędziowaniu zawodów i pilnowanie porządku na wodzie.

Atmosfera zawodów była świetna, gratulujemy wszystkim wędkarzom postawy fair play. Ryby zdrowe i żywe wróciły do jeziora, gdzie będą rosnąć i… czekać do następnych zawodów.