Zawody sportowe Klubów Młodzieżowych w Jajkowie i Wielkim Głęboczku

DSC 0796

We wtorek 10 maja 2022 r. podczas spotkania Klubów Młodzieżowych w Jajkowie i Wielkim Głęboczku uczestnicy rozegrali zawody sportowe

Rozgrywki odbyły się na sali sportowej w Szkole Podstawowej oraz na boisku piłkarskim w Jajkowie. Drużyny rywalizowały w trzech konkurencjach: chińska piłka, piłka nożna oraz przeciąganie liny. W każdej kategorii zawodnicy zwycięskiej drużyny otrzymali zestawy nagród w postaci sprzętu sportowego oraz książek o sporcie. Gra była zacięta, emocji nie zabrakło, widać było determinację, szczerą radość ze sportowej rywalizacji oraz wygranej. Wygląda na to, że trofea przypadły uczestnikom do gustu. Zaraz po zawodach, piłki zostały napompowane a bidony napełnione wodą, dzieci wróciły do domów zaszczepione sportowym bakcylem.

Zawody sportowe zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach umów o powierzenie grantów podpisanych pomiędzy Gminą Brzozie a Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Pojezierze Brodnickie, dotyczących realizacji projektów pn. „Aktywacja społeczna dzieci i młodzieży na obszarze rewitalizacji Jajkowo” oraz „Aktywacja społeczna dzieci i młodzieży na obszarze rewitalizacji Wielki Głęboczek”.