Złodzieje z tych stron

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Nowego Miasta Lubawskiego zatrzymali trzech mieszkańców Brzozia w powiecie brodnickim podejrzanych o kradzieże akumulatorów i elektronarzędzi.

Wartość strat poniesionych przez pokrzywdzonych wynosi blisko 5 tys. złotych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Podczas przesłuchania nie kwestionowali swojej winy. Grozi im teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W ciągu ostatniego miesiąca nowomiejscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży akumulatorów i elektronarzędzi na terenie naszego powiatu. Łupem sprawców padły m.in. akumulatory, piły spalinowe, szlifierki kątowe, wyrzynarka do płyt, wiertako-wkrętarka, młotowiertarka – wszystko o łącznej wartości blisko 5 tys. złotych. Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili, że związek z tymi kradzieżami mają trzej mieszkańcy miejscowości Brzozie w powiecie brodnickim. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. Usłyszeli już zarzuty, podczas przesłuchania nie kwestionowali swojej winy. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów, które trafiły już do właścicieli.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

(wind)