ZŁOTE GODY, czyli Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w Brzoziu

DSC 0127

“Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie” – K.I. Gałczyński

Każdy Jubileusz to okazja do świętowania jednak jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego to niezwykła rocznica tak jak ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Podczas takiej uroczystości ożywiają wspomnienia, wracają chwile i obrazy. Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński.
22 marca 2023 podczas uroczystości w Restauracji Kalchem, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wójta Gminy Brzozie, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu naszej gminy.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego- Małgorzata Lendzionowska. Natomiast uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska, w asyście przewodniczącej Rady Gminy Brzozie – Marii Florkiewicz.

Były podziękowania, życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Wójt Gminy Brzozie podczas uroczystości mówiła: „Chciałabym z całego serca pogratulować tak wspaniałej rocznicy, całe społeczeństwo powinno Państwa podziwiać, ponieważ nie jest to łatwe zadanie wytrwać 50 lat w jednym związku małżeńskim, były na pewno chwile dobre i złe. Jan Paweł II mawiał, że miłość to nie jest taka prosta rzecz, bo to nie wystarczy tylko chwila zapomnienia trochę emocji, ale trzeba być ze sobą na dobre i złe. Państwo jesteście przykładem na to, że byliście ze sobą w tych chwilach radosnych oraz tych trudnych i to jest naprawdę piękne. I to jest właśnie recepta na szczęśliwe wspólne życie”

Wszyscy małżonkowie odebrali medale, pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz drobny upominek nie zabrakło symbolicznej lampki szampana i tradycyjnego „Sto lat” wraz ze słodkim tortem.
Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:

Barbara i Kazimierz Szczepańscy
Urszula i Ryszard Schoenbach
Kazimiera i Eugeniusz Paturalscy
Barbara i Grzegorz Waruszewscy
Stanisława i Bolesław Czepek
Teresa i Piotr Grzywacz.

Jedna para była nieobecna na uroczystości ze względu na stan zdrowia, jednak również otrzyma niebawem medale i życzenia. Do Państwa Zofii i Kazimierza Chrapińskich wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska uda się osobiście, aby dokonać uroczystego przekazania medalu oraz życzeń kolejnych wspólnych lat życia. Jubilatom jeszcze raz składamy życzenia zdrowia, szczęścia i kolejnych wspólnych lat przepełnionych miłością.