Złote Gody. Uroczystość w Brzoziu

zlote gody

Pół wieku trwania w związku małżeńskim to powód do radości i do dumy, bo taki staż osiągają nieliczni. To nie tylko święto małżonków, ale i ich najbliższych. Nie jest łatwo przeżyć razem 50 lat, bo ścieżka życia nie zawsze usłana jest samymi różami. Niewiele jest rzeczy tak cennych jak złoto, dlatego święto półwiecza nazwano właśnie Złotymi Godami. To z pewnością wyjątkowa okazja.

Za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane są medale Prezydenta RP, które wręczane są przez włodarzy gmin. W dniu 17 maja odbyła się uroczystość wręczenia medali parom z terenu gminy Brzozie, które w zeszłym roku obchodziły Złote Gody.

 – Przeżyliście państwo różne momenty – przyjemne i trudne. Dajecie Państwo wielką nadzieję i wiarę w to, że istnieją stałe wartości – powiedziała Małgorzata Lendzionowska, kierownik USC w Urzędzie Gminy Brzozie.

Pamiątkowe Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie z rąk Wójt Gminy Brzozie Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej i Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego Józefa Ramlaua otrzymało 7 par małżeńskich. W uroczystości brała także udział przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz.

 – Wytrwanie w tak długim związku zasługuje na podziw i szacunek. Pewnie nie udałoby się to bez prawdziwej miłości, sztuki kompromisu i przyjaźni. Niech wasze życie będzie przykładem dla innych – powiedziała wójt Kędziorska-Cieszyńska.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:

  • Maria i Rajmund Ciepołowscy
  • Krystyna i Eugeniusz Czepek
  • Zofia i Roman Dam
  • Janina i Franciszek Dymińscy
  • Jadwiga i Bogusław Kowalewscy
  • Urszula i Walenty Kucińscy
  • Małgorzata i Józef Trąpczyńscy

Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze. Był szampan, tort i ważne rozmowy. A jaka jest recepta na długoletni związek? Z pewnością tolerancja i kompromis, ale podstawą długoletniego związku jest zaufanie i miłość, czego życzymy wszystkim parom.