Zostało niewiele dni na wykorzystanie bonu turystycznego

zabawyz01 700

Bon turystyczny to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością – 1000 zł. Rodzice mogą zapłacić bonem za pobyt w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym. Bonem można opłacić wyjazd dziecka na kolonię, obóz lub zieloną szkołę. Tymczasem wiele bonów nie zostało jeszcze aktywowanych, a termin ich wykorzystania mija z dniem 31 marca 2023 r.

Okres poświąteczny oraz zbliżające się ferie to doskonała okazja by wykorzystać otrzymane dofinansowanie. Na Kujawach i Pomorzu na niemal 225,5 tys. przyznanych bonów aktywowano 88%, w kraju na ponad 4,2 mln – 86%. Wciąż pozostaje w regionie 27,9 tys. bonów, w kraju 588 tys., które jeszcze w ogóle nie zostały aktywowane. Tymczasem bonem można płacić tylko do końca marca 2023 r., a więc zostało niewiele czasu. Z samej usługi można skorzystać później. 

Podobnie jak w programie „Rodzina 500 Plus”, bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów. Bon turystyczny zrealizujesz na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie. Możesz go więc wykorzystać, na pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Możesz nim także zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego. 

Bon turystyczny zostanie dla Ciebie wygenerowany w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Bon, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, otrzymasz za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez Ciebie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten okazujesz podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Więcej informacji na stronie: bonturystyczny.gov.pl

Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem, jest dostępna na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej – https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.