Życzenia pań zostały spełnione

Nie mogło być inaczej – panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Brzozie mogą być zadowolone. Administracja samorządowa przyjęła ich wnioski.

Wójt Gminy Mieczysław Jętczak mógł  powiedzieć bez żadnego kontekstu: życzenia pań zostały spełnione. Dla jednych są to drobiazgi, dla innych sprawy istotne. Koła Gospodyń Wiejskich działają w wielkiej przestrzeni, ale mają też swoje siedziby. Najczęściej w świetlicach wiejskich, tuż obok OSP. Panie chcą, aby te miejsca miały szczególny wygląd, dbają o estetykę i wyposażenie – kuchni i sali wspólnej, wszystkich miejsc w budynku, który im powierzono. Chodzi zatem i o talerze, i o firany, o obrusy, sztućce , środki czystości itp.  Podczas spotkania w Brzoziu, w którym uczestniczyła także Danuta Grzyb, opiekująca się w regionie stowarzyszeniami na wsi, omawiano także inne sprawy, organizacyjne.

W gminie Brzozie działa aktualnie 10 KGW – w Brzoziu, Jajkowie, Świeciu nad Drwęcą, Wielkim i Małym Głęboczku, Janówku, Leźnie, Sugajnie, Zembrzu, ostatnio powstało KGW w Trepkach.

(wind)