13 miejsce w województwie

20230520 163318

W dniu 20 maja w Zespole Szkół w Barcinie odbył się wojewódzki – finałowy etap turnieju “Edukacja przez szachy – preludium talentów”. Do startu uprawnionych było 325 zawodników. Ostatecznie na starcie pojawiło się jednak 250 uczniów z 42 szkół z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, tempem gry 10 minut + 5 sekund na zawodnika. Reprezentacja szachowa Szkoły Podstawowej w Jajkowie zajęła w nim wysokie 13 miejsce. Dwóch uczniów szkoły zdobyło tytuł Finalisty Turnieju.

Szachowa reprezentacja Szkoły Podstawowej w Jajkowie startowała w składzie: Michał Lewandowski, Mateusz Ptaszyński, Błażej Pikulski, Szymon Lewandowski, Martyna Pelcner, Szymon Banilewicz, Krystian Chojnacki i Adam Patalas. Mateusz Ptaszyński i Krystian Chojnacki  zdobyli odpowiednią ilość punktów i tytuł Finalisty Turnieju. Zdobyte punkty zapewniły ekipie 13 miejsce w województwie. Brawo!!! Gratulujemy!!!

Patronat honorowy nad turniejem objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

Tytuł Laureata zdobyło ogółem 24 uczniów uzyskując 5,5 lub więcej punktów. 95 osób uzyskało tytuł Finalisty zdobywając 4 punkty lub więcej.

Puchary i medale ufundował Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Nagrody dla pierwszych sześćdziesięciu uczniów ufundował Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przewodnicząca Sejmiku Województwa Elżbieta Piniewska oraz Radny Sejmiku Województwa Wojciech Szczęsny doposażyli turniej w sprzęt szachowy. Każdy uczestnik otrzymał także pamiątkowy medal ufundowany przez USM z Czernikowa oraz dyplom ufundowany przez Marcina Swaczynę.