SP Brzozie. “Zdrowo jem, więcej wiem”

Szkoła Podstawowa w Brzoziu po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiego projektu – “Zdrowo jem, więcej wiem”. Projekt realizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. W bieżącym roku szkolnym zadania konkursowe realizował zespół- „Wesołe Pierwszaki” z klasy Ib z wychowawczynią Teresą Czepek.

Konkurs składał się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego. W każdym etapie zespół konkursowy miał do zrealizowania 1 lub 2 bloki zadań, w których skład wchodzą lekcje, konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkania z rodzicami.  Tematyka konkursu dotyczyła zagadnień:

1. Owoce i warzywa
2. Stawiam na śniadanie
3. Zabawy na świeżym powietrzu
4. Pijmy wodę – na zdrowie!
5. Klasowy ogródek ziołowy
6. Zostań Sportowym Asem
7. Piramida Zdrowia dziecka
Tegoroczny konkurs trwał od września 2014 roku do czerwca 2015 roku.

Cieszą nas uzyskane wyniki. W ubiegłym roku szkolnym całościowo zdobyliśmy wyróżnienie, w bieżącym roku szkolnym
za etap I – jesienny –15 miejsce
za etap II – zimowy -3 miejsce.
Etap III – wiosenny- czekamy na werdykt Jury

Cieszymy się z osiągniętych wyników , ale naszym sukcesem jest przede wszystkim rzetelna wiedza na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej , którą zdobyły dzieci oraz możliwość zmiany dotychczasowego stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny ruchowo.

Opracowanie: Teresa Czepek