Akcja rejestracji. Szpik dla potrzebujących

Większą część swojego życia spędził w Małych Bałówkach. Przyjaciele kojarzą Kazika przede wszystkim ze sportem. Piłka nożna to nie tylko praca, ale największa jego pasja.

2 maja, zatem kilka tygodni temu, Kazimierz dowiedział się o chorobie, a jest to przewlekła białaczka mielomonocytowa. Diagnoza zweryfikowała wszystkie jego plany. Teraz ma jeden cel – chce być w pełni zdrowy. Jeszcze nie wiadomo, jakie leczenie zostanie zastosowane w jego przypadku. Choroba jednak uświadomiła Kazimierzowi, że nowotwór krwi może dotknąć każdego.

Bez wahania podzielił się swoją historią i apeluje do Was: „Nie bójcie się nieść pomocy. Jesteście Życiem. Dla wielu pacjentów przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego, to jedyna możliwość na wyzdrowienie. Pamiętajcie, nawet jeśli to nie będę ja, proszę, zarejestrujcie się jako potencjalni Dawcy szpiku”.

Akcja rejestracji odbędzie się: 1 lipca br. w godzinach od 11-18 na Stadionie Sportowym w Kurzętniku przy ul. Betoniarskiej 8a i również 2 lipca w godzinach od 10-14 na Rynku w Kurzętniku.
W imieniu organizatorów akcji “Dla Kazika i innych” zachęcamy do rejestracji w poczet potencjalnych dawców szpiku dla potrzebujących.

(wind)