Badanie PISA 2018

23.03.2018r. – 40 uczniów przystąpiło do badania PISA 2018.

JEST TO PROGRAM MIĘDZYNARODOWEJ OCENY UMIEJĘTNOŚCI UCZNIÓW realizowany przez międzynarodowe konsorcjum nadzorowane przez OECD (Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) i przedstawicieli krajów członkowskich. Jest to największe międzynarodowe badanie umiejętności uczniów na świecie. Realizowane co 3 lata od 2000 roku we wszystkich krajach OECD, a także w kilkudziesięciu krajach partnerskich. Polska od początku uczestniczy w badaniu. Wyniki uzyskane w badaniu są w pełni porównywalne z wcześniejszymi edycjami badania PISA w Polsce.

Gimnazjum w Brzoziu zostało wylosowane jako jedno z 8 w województwie kujawsko-pomorskim oraz jedno z około 200 w kraju. Uczniowie rozwiązywali dwa testy po 60 min. oraz udzielali pytań ankietowych.

W czasie badania odwiedziła naszą szkołę dr Elżbieta Barbara Ostrowska – kierownik Międzynarodowego Badania Umiejętności Uczniów (PISA) w Polsce; biolog, członek Zespołu Dydaktyk Przedmiotów Szkolnych IBE. Pani Ostrowska bardzo pozytywnie wyrażała się o naszych gimnazjalistach i ich podejściu do rozwiązywania testów oraz podziwiała piękny budynek gimnazjum.

M. Pucek