Biwak edukacyjny dla uczniów SP w Brzoziu

W dniach 22-23 listopada 2013r (piątek-sobota) odbył się biwak edukacyjny na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego.

W zajęciach uczestniczyło 26 uczniów klas IV-VI pod opieką  Pani  Marzeny Pucek  i Pani Joanny  Górzewskiej. Zatrzymaliśmy się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej “Wilga” w Górznie.

Oto nasz wyczerpujący plan pobytu:

– do 10.00 – zakwaterowanie w hotelu “Wilga”

– 10.00-13.00 – piesza wycieczka do rezerwatu “Szumny Zdrój”, w czasie której Pani Karolina przekazywała nam informacje przyrodnicze, m.in. o roślinach, zwierzętach, ochronie przyrody, a uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali zagadki. Szło nam nawet całkiem nieźle!

– 13.30 – dwudaniowy obiad, mniamm…, a po nim krótki odpoczynek

– 14.30 – 17.30 zajęcia w sali konferencyjnej na temat: “Segregacja śmieci” oraz “Tropy zwierząt”. Po każdej z nich były zadania praktyczne: projektowanie ekologicznych papierowych toreb oraz odciskanie w masie plastycznej tropów zwierząt. Na końcu ogłoszone zostały wyniki punktacji rozwiązywanych w lesie zadań. Nie było jednak przegranych. Wszyscy byliśmy aktywni, więc każdy dostał symboliczną nagrodę.

– 18.00 – pyszna kolacja, a najsmaczniejsze były kluski śląskie z masą truskawkową.

– 19.00 – 23.00 – super dyskoteka z tańcami, zabawami, konkursami,… po której zmęczeni poszliśmy do swoich pokoi.

W sobotę po śniadaniu odbyła się prezentacja Pana Łukasza na temat Ochrony przyrody w Polsce oraz flory i fauny Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Około godziny 10.00 zaczęliśmy się pakować, sprzątać i oczekiwać na przyjazd rodziców, aby wrócić bezpiecznie do domu.

Biwak edukacyjny był bardzo interesujący, kształcący i pełen przygód. Wszyscy uczestnicy bawili się super!!!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy…