Brzozie. Biologia konkursowa – LAUREACI z gimnazjum

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy organizuje co roku konkursy przedmiotowe, w tym z również z biologii. Gimnazjaliści z Brzozia znaleźli się w gronie zwycięzców.

Każdy z przedmiotowych konkursów składa się z trzech etapów. Pierwszy etap szkolny, polegający na testowaniu wiedzy, pokonują uczniowie, którzy uzyskali minimum 65 proc. poprawnych odpowiedzi.

Kolejny etap, rejonowy, prowadzi do Torunia, gdzie poprzeczka podniesiona jest do 75 proc. poprawnych odpowiedzi. Na tych uczniów, którzy pokonają i ten próg czeka rywalizacja na poziomie wojewódzkim. Na tym etapie regulamin konkursu przewiduje tytuł FINALISTY  dla uczestników konkursu, którzy poprawnie rozwiązali 30 proc. zadań testowych. Natomiast tytuł LAUREATA otrzymują uczniowie osiągający wynik 75 proc. poprawności.

Z Gimnazjum w Brzoziu w roku szkolnym 2011/2012 pięcioro uczniów dostało sie do etapu wojewódzkiego i 4 z nich otrzymało tytuł LAUREATA – są to Ewelina Seroczyńska IIIb, Monika Golubska IIIb, Dominka Okumska IIIa oraz Natalia Siedlikowska IIIa. Gimnazjaliści z Brzozia podtrzymują dobrą tradycję, bowiem w roku szkolnym 2010/2011 czworo dostało się do finału i cała czwórka otrzymała najwyższy tytuł LAUREATA: Julia Nizgorska IIa, Jakub Borus IIa, Magdalena Borysiak IIa oraz Alicja Zielińska IIIb. Alicja dzięki temu jest obecnie uczennicą Liceum Akademickiego w Toruniu! 

Moi uczniowie mówią, kolokwialnie, że Brzozie biologią wymiata – mówi z zadowoleniem Justyna Nizgorska, nauczycielka biologii w Gimnazjum w Brzoziu

Uczniowie, będący w ścisłej czołówce województwa, są zwolnieni z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego, dostają ocenę celującą z biologii i otworem stoją przed nimi wszystkie szkoły ponadgimnazjalne.

Jeden z uczniów drugiej klasy otrzymał tytuł FINALISTY, ale chce pozostać anonimowy. Ma plan, aby w przyszłym roku sięgnąć po najwyższe trofeum LAUREATA i wtedy się ujawni. Szanuję jego decyzję, chociaż tytuł FINALISTY to też duży sukces. Mamy naprawdę zdolnych i pracowitych uczniów! – dodaje Justyna Nizgorska.

Brawa dla gimnazjum w Brzoziu!!!

(wind)