“BRZOZIE RUN’2018”. Z okazji Dnia Dziecka

„Bieg Wiosny” organizowany po raz 13 przez społeczność szkolną Gimnazjum w Brzoziu cieszy się corocznie dużą popularnością. Tym razem w akcji wzięło udział około 150 biegaczy!

Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum mieszkańcy Gminy Brzozie oraz goście z Brodnicy i Kurzętnika. Akcja Polska Biega to przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia i dowód na to, że biegać można w każdym wieku.

Bieg połączony był z imprezą sportowo – rekreacyjną pod hasłem „Brzozie RUN 2018”, zorganizowaną we współpracy Rodziców, Uczniów i Nauczycieli Gimnazjum w Brzoziu. Zebraną  na boisku trawiastym przy gimnazjum społeczność lokalną przywitały uczennice gimnazjum oraz Dyrektor szkoły Marzena Pucek i Wójt Gminy Brzozie – Bogusław Błaszkiewicz.

Młodzież prezentowała się również w układach tanecznych i piosence. Po oficjalnej części rozpoczęły się biegi. Pierwszą grupą były dzieci z rocznika 2012 i młodsi. Wystartowało aż 22 młodziutkich biegaczy, którzy za ukończony 200 m dystans otrzymali pamiątkowe dyplomy i zawieszki oraz symboliczne nagrody.

Po najmłodszych zawodnikach, rywalizowano w 5 kategoriach wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczęta, odpowiednio na dystansach: 400 m, 700 m oraz 1000 m i 3000 m.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Kategoria II – dziewczęta – rocznik 2011 – 2010 – 400m

  1. Zofia Łyda, 2. Natalia Chrapczyńska, 3. Weronika Piotrowska

Kategoria II  chłopcy – rocznik 2011 – 2010  – 400m

  1. Ksawery Przybylski, 2. Bartosz Wardowski, 3. Igor Prokop

Kategoria III dziewczęta – rocznik 2009 – 2008– 700m

  1. Joanna Pucek, 2. Lena Górzewska, 3. Hanna Szczawińska

Kategoria III chłopcy – rocznik 2009 – 2008 – 700m

  1. Jakub Karbowski, 2. Maciej Kaczmarski, 3. Kacper Ostrowski

Kategoria IV  chłopcy – rocznik 2007 – 2005 – 1000m

  1. Marcin Kierzenkowski, 2. Maciej Lange, 3. Dawid Dąbrowski

Kategoria IV dziewczęta – rocznik 2007 – 2005 – 1000m

  1. Wiktoria Wiśniewska i Malwina Mergel, 3. Zuzanna Gołębiewska

Kategoria V chłopcy – rocznik 2004 – 2002– 3000m

  1. Damian Żulewski, 2. Mateusz Kierzenkowski. 3. Cezary Domżalski

Kategoria V  dziewczęta – rocznik 2004 – 2002 – 3000m

  1. Zuzanna Sarnowska, 2. Marta Lewandowska, 3. Ewa Pankowska

Kategoria VI kobiety – rocznik 2001 i starsi – 3000m

  1. Kinga Zabłońska, 2. Ewa Rzepka, 3. Danuta Kędziorska

Kategoria VI mężczyźni – rocznik 2001 i starsi – 3000m

  1. Paweł Moskal, 2. Jakub Napierski, 3. Artur Pucek

Za zajęcie miejsc I, II, III zawodnikom wręczono medale i dyplomy, dodatkowo zwycięzcy zostali nagrodzeni koszulkami z logo „Brzozie RUN’2018” oraz czapeczkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową zawieszkę z logo Polska Biega oraz symboliczną nagrodę rzeczową wylosowaną w loterii. Wyróżniono najstarszego zawodnika biegów „Brzozie RUN’2018” 74-letniego Pana Jerzego Szymańskiego z Kurzętnika, który od kilku lat swoim udziałem w biegu zachęca młodzież do aktywnego trybu życia oraz najmłodszego uczestnika – 2-letniego Franka Łydę.

Dzięki pomocy rodziców i sponsorów, biegacze mieli zapewniony posiłek regeneracyjny,  wszyscy mogli skorzystać z grochówki, ciasta, pysznego swojskiego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz kiełbaski pieczonej nad ogniskiem. Nie zabrakło zdrowej wody mineralnej, kawy i herbaty.

Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców przy współpracy z sołtysem wsi Brzozie ufundowały dla dzieci watę oraz bezpłatne korzystanie ze zjeżdżalni i trampoliny bungee.

Nad bezpieczeństwem podczas imprezy czuwali przedstawiciele Straży Pożarnej w Brzoziu, pielęgniarka, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, rodzice. Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wielu osób impreza przebiegła bez zakłóceń, w życzliwej atmosferze, przy słonecznej pogodzie.

W czasie imprezy swoje działania prezentowała grupa projektowa „Razem łatwiej i bezpieczniej”, w ramach programu „Równać szanse 2017”. 15-tka uczniów, czyli TEAM Brzozie (9 z gimnazjum, 4 z SP Brzozie, 2 absolwentki gimnazjum) to członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, której prezesem jest pan Waldemar Bytner. Dofinansowano 97 projektów z Polski, tylko 6 z kujawsko-pomorskiego, w tym z Brzozia,  którego koordynatorem jest Marzena Pucek. W ramach działań, m.in. przeprowadzono konkurs plastyczny wśród uczniów klas I-III i grup przedszkolnych, którego celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo, uwrażliwienie na konieczność pierwszej pomocy, właściwego zachowania w różnych miejscach. Członkowie grupy projektowej brali udział w konkursie wiedzy pożarniczej,  w którym Tomasz Bytner zajął w powiecie brodnickim  3 miejsce w pokazach bojowo-sztafetowych i wkrótce będzie brał udział w zawodach. Odbywały się szkolenia z pierwszej pomocy oraz nagrywano filmiki pokazujące jak udzielić pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach. Przed grupą projektową rajd rowerowy połączony z pokazem ratownictwa. Grupa projektowa chce podkreślić ważną rolę strażaka w ratowaniu ludzi, dobytku.

Za współpracę, bezinteresowną pomoc i wsparcie dziękujemy wszystkim sponsorom, w tym:  Arkadiuszowi  Popławskiemu z Brodnicy za nieodpłatne udostępnienie bramy START-META oraz MASARNI z Brzozia, firmom Kalchem (Restauracja oraz Maszyny Rolnicze), firmie AGROBIS  A. Prusak, firmie Lewiatan i Groszek z Brzozia, państwu Lendzion – sklep z Brzozia Lub., Tartakowi Nara, Państwu Okołowskim z Nowego Miasta Lub. oraz Wójtowi Gminy Brzozie (zakup zawieszek, medali i koszulek ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) oraz wszystkim anonimowym sponsorom – osobom prywatnym i firmom.

Niewątpliwie wspólnymi siłami łatwiej podejmować i realizować wspólne inicjatywy dla dobra społeczności szkolnej Gimnazjum w Brzoziu oraz środowiska lokalnego. Wszystkim zaangażowanym serdecznie podziękowania składa Społeczność Szkolna Gimnazjum w Brzoziu.

(wind)