Cukrzyca – wiem o niej wszystko

W Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie dnia 15.02.2013 odbyła się prelekcja zorganizowana przez Alicję Ziętarską i Elżbietę Zabłocką (nauczyciele przyrody i wychowania fizycznego) na temat cukrzycy.

W Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie dnia 15.02.2013 odbyła się prelekcja  zorganizowana  przez Alicję Ziętarską i Elżbietę Zabłocką (nauczyciele przyrody i wychowania fizycznego) na temat  cukrzycy.

Uczniowie obejrzeli film instruktażowy “Cukrzyca – poradnik dla rówieśników” nadesłany przez Ministerstwo Zdrowia w ramach programu zdrowotnego “Narodowy Program Profilaktyki i Edukacji Diabetologicznej”

Po filmie uczniowie mieli okazję zadawać pytania swojemu rówieśnikowi, który wie o chorobie prawie wszystko. Zachorował na cukrzycę po przewlekłej infekcji górnych dróg oddechowych. Wiedza jaką posiada wywarła na kolegach ogromne wrażanie. Jest  to kolejne dziecko w naszej szkole, które musi się borykać z tą trudną chorobą. Lekcje tego typu są koniecznością, większa świadomość młodych ludzi to większe zrozumienie oraz właściwa reakcja w sytuacji zagrożenia życia.