Cztery drogi i… meleks

droga

W piątek, 15 września uroczyście otwarto cztery odcinki dróg na terenie gminy Brzozie. Była to też okazja do poświęcenia elektrycznego meleksa, który już za kilka dni wyruszy w swoją pierwszą trasę po najpiękniejszej gminie w Polsce. Całkowity koszt realizacji inwestycji drogowych oraz zakup meleksa to przeszło 2,5 mln zł. 95% tej kwoty stanowią środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Brzozie w ramach Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Wkład własny Gminy wynosi 5%.

W uroczystości wzięli udział goście – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka oraz w imieniu posła na Sejm RP Mariusza Kałużnego – dyrektor Biura Poselskiego Michał Żmijewski. Gospodarzem uroczystości była wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska. Towarzyszyli jej: przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz i radni z Brzozia – Kazimierz Leśniewski i Przemysław Czepek. Był także radny Małego Głęboczka Bartłomiej Wardowski oraz sołtys Brzozia Grzegorz Maćkowiak i sołtys Małego Głęboczka Grzegorz Waruszewski.

W spotkaniu wzięli udział także przedsiębiorcy – realizatorzy inwestycji drogowych. Właściciel firmy Nowomiejskie Przedsiębiorstwo Budowlane Leszek Moczadło i reprezentacja Przedsiębiorstwa Drogowo-Budowlanego Sp. z o.o. na czele z prezesem Janem Kopiczyńskim. Byli także pracownicy Urzędu Gminy Brzozie i Gminnej Biblioteki Publicznej. Inwestycje zostały poświęcone przez ks. kanonika Wiesława Wyszkowskiego.

Drogi służą już mieszkańcom i nie tylko, a meleks od piątku, 22 września rusza w trasę objazdową po gminie Brzozie. Trasa trwa około 2 godzin, a meleks zabiera na pokład 12 osób. Będzie także przewodnik, który opowie o ciekawych miejscach w trakcie przejażdżki.