Danone Nations Cup 2012 wystartował!

W 40 krajach na całym świecie dziecięce drużyny piłkarskie stanęły do walki o zwycięstwo w narodowych turniejach i awans do Światowego Finału, który już we wrześniu po raz pierwszy w historii imprezy rozegrany zostanie w Warszawie.

Danone Nations Cup (DNC) – międzynarodowe mistrzostwa dzieci w piłce nożnej, rozegrano po raz pierwszy w 2000 roku. Co roku uczestniczy w nich dwa i pół miliona dziewcząt i chłopców, dla których udział w tym przedsięwzięciu jest niezwykłą przygodą o wymiarze ludzkim i sportowym.

Celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia – połączenie aktywności fizycznej z właściwym odżywianiem oraz szerzenie takich wartości jak fair play i otwartość na innych. Dotychczasowe mecze Światowych Finałów rozegrano m.in. we Francji (w Paryżu w Parc des Princes, na stadionie Paris Saint-Germain i w Lyonie na stadionie Stade Girland, Olympique Lyonnais), RPA (w Johannesburgu, na stadionie klubowym Orlando Pirates) oraz w Hiszpanii, na sławnym stadionie Santiago Bernabéu należącym do klubu Real Madrid. W tym roku gospodarzem Finału Światowego DNC będzie Warszawa! 

Zasady rozgrywek są corocznie zatwierdzone przez FIFA, a w wydarzeniach finałów DNC uczestniczy około dwustu przedstawicieli mediów międzynarodowych i VIP-ów.

Polskie mecze eliminacyjne (Danone Nations Cup Polska – Międzynarodowy Puchar Dzieci):

Mecze Międzynarodowego Pucharu Dzieci odbywają się w Polsce od roku inauguracyjnego (2000). Uczestnictwo umożliwiano wszystkim zainteresowanym drużynom – chłopców i dziewcząt. W marcu 2012 roku rozpoczęła się rejestracja drużyn w składzie chłopców i dziewcząt urodzonych w latach 2000 i 2001. W każdym z szesnastu polskich województw odbędą się rozgrywki z udziałem dwudziestu czterech drużyn. Zwycięzcy z poszczególnych regionów rozegrają w czerwcu spotkania w finale krajowym. Zwycięska drużyna finału krajowego będzie reprezentować Polskę podczas Finału Światowego. 

Światowy Finał 2012:

Tegoroczny Finał Światowy DNC po raz pierwszy i jedyny odbędzie się w Polsce, w Warszawie. We wrześniu 2012 aż 560 chłopców i dziewcząt z 39 krajów i 5 kontynentów odwiedzi Warszawę, aby wziąć udział w finałowych rozgrywkach Danone Nations Cup 2012.