Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej

Dnia 5 czerwca 2016r. na Orliku w Brzoziu odbył się Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej połączony z akcją społeczną „Razem wygrywamy z rakiem piersi”, promującą wczesne wykrywanie nowotworu. Dzień Przyjaciół Piłki nożnej to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. Zostało zainicjowane przez fundację Piłka jest Piękna. Odbywa w rocznicę rozpoczęcia UEFA EURO 2012. Jej celem jest zachęcanie do gry w piłkę nożną oraz do kibicowania, a także wspieranie ważnych pod względem społecznym inicjatyw związanych z kulturą fizyczną, zdrowiem, edukacją i bezpieczeństwem. W tym roku nacisk położono na poprawę świadomości społeczeństwa w zakresie zmniejszania ryzyka zachorowania na raka piersi i jego wczesne wykrywanie.

Po uroczystym otwarciu rozpoczął się mecz: WIELKI GŁĘBOCZEK – BRODNICA

Udało się zorganizować  Wielki Mecz Przyjaciół Piłki Nożnej, które pozwoliło wszystkim przeżyć wspaniałe chwile i uświadomić, że piłka nożna jest piękna, jednoczy ludzi i uczy realizować marzenia, a sport jest źródłem radości  i wspaniałych emocji. Mamy także nadzieje, że duża ilość rozdanych „Różowych kartek” przełoży się w znaczący sposób na zwiększenie świadomości kobiet w zakresie profilaktyki raka piersi i zachęci je do regularnego wykonywania badań profilaktycznych.

Gościem honorowym Wielkiego Meczu Przyjaciół Piłki Nożnej była kierownik wydziału oświaty, kultury i sportu – Mirosława Grabowska, która wraz z organizatorem Jarosław Roszkowski wręczyli pamiątkowe dyplomy wszystkim zawodnikom.

Zawodnicy zagrali w następujących składach:

Wielki Głęboczek: Marcin Wojda, Mariusz Zagórski, Emil Iwancewicz, Kamil Kamiński, Szymon Jagielski, Kamil Iwancewicz, Radosław Zawierta.

Brodnica: Damian Tęgowski, Patryk Witta, Krystian Włoch, Marcin Falasa, Jonatan Hermanowski, Adrian Piotrowski, Kamil Kusior, Dominik Hermanowski.

IMG_3905