DZIEWCZĘTA Z GIMNAZJUM W BRZOZIU WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO POMORSKIEGO W UNIHOKEJU!!!

Gospodarzem rozgrywek już po raz drugi z rzędu było Gimnazjum w Brzoziu. Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Zbiczno zawody zostały rozegrane w hali sportowej w Zbicznie. W Finale spotkało się sześć najlepszych drużyn z województwa kujawsko – pomorskiego (Wielgie, Brzozie, Gąsawa, Rogowo, Lubiewo i Papowo Biskupie). Turniej rozgrywano wg systemu „każdy z każdym”.

Już na mistrzostwach powiatu brodnickiego oraz w półfinale wojewódzkim dziewczęta z Gimnazjum w Brzoziu pod kierunkiem Agnieszki Fiszer pokazały wysokie umiejętności i wyśmienitą formę. Finał wojewódzki rozpoczęły doskonale. Pierwsze spotkanie z największym rywalem z Wielgiego zakończyło się wygraną Brzozianek 1:0. Kolejne mecze układały się następująco: Brzozie – Lubiewo (4:0), Brzozie – Gąsawa (2:2), Brzozie – Rogowo (1:1) i Brzozie – Papowo Biskupie (0:2). Przegrany mecz z Papowem Biskupim przekreślił szanse dziewcząt na złote medale i trzecie z rzędu mistrzostwo województwa. W konsekwencji reprezentacja z Gimnazjum w Brzoziu uplasowała się na drugiej pozycji uzyskując tytuł wicemistrzowski. Kolejne miejsca zajęły drużyny: III-Gąsawa, IV-Rogowo, V-Lubiewo, VI-Papowo Biskupie. Tym razem tytuł mistrzowski uzyskała reprezentacja z Wielgiego.

Wszystkie mecze sędziowali Panowie: Radosław Fiszer i Henryk Zalewski.

Na rozgrywkach, w czasie całego turnieju obecni byli: Wójt Gminy Brzozie – Pan Bogusław Błaszkiewicz, Dyrektor Gimnazjum w Brzoziu – Pani Marzena Pucek, Pani Mirosława Grabowska–Kierownik Oświaty Kultury i Sportu Gminy Brzozie oraz przedstawiciele Rodziców – Pani M. Smoczyńska (Przewodnicząca Rady Rodziców), Pani J. Bieżuńska (mama zawodniczki – Oli) oraz chłopcy – drużyna unihokeistów z Gimnazjum w Brzoziu.

Pan Wójt wręczał zawodnikom medale oraz puchary (za zajecie I, II, III miejsca) a opiekunom pamiątkowe albumy i kalendarze.

Dziewczyny z Brzozia dostarczyły kibicom niesamowitych emocji. Pokazały, że są jedne z najlepszych w województwie, niezwykle waleczne i KOCHAJĄ SPORT. Drużyna wraz z trenerką dziękują kibicom za obecność, za wsparcie, słowa życzliwości oraz za gratulacje.

Dyrektor Gimnazjum w Brzoziu, Pani M. Pucek dziękuje UNIHOKEISTOM, zarówno drużynie dziewcząt jak i chłopców oraz trenerom – Państwu Fiszer, za wielkie zaangażowanie i mistrzowskie reprezentowanie szkoły, za godziny treningów oraz wkład w popularyzację sportu a także za niespodziankę w postaci „osobistej koszulki”, w której jako kibic dodawała otuchy sportowcom z Brzozia.

Państwu Justynie i Adamowi Nisgorskim (Sklep Groszek) dziękujemy za pączki zasponsorowane dla wszystkich uczestników turnieju.

SKŁAD WICEMISTRZOWSKIEJ DRUŻYNY Z BRZOZIA 2016/2017:

Kinga Zabłońska – kapitan, Julia Kozłowska (bramkarz) oraz Oliwia Gęstwicka, Aleksandra Bieżuńska, Oliwia Wardowska, Agnieszka Domżalska, Natalia Piotrowicz, Dominika Marchlewicz, Julia Jarzembowska, Maja Gęstwicka, Alicja Sirokos, Martyna Beszczyńska (bramkarz); Trener – Pani Agnieszka Fiszer