Festyn nad jeziorem Janówko

janowko

Niedziela, 3 lipca była słoneczna i gorąca. Nic więc dziwnego, że przy takiej pogodzie na jeziorem Janówko stawiły się tłumy. Organizatorzy festynu sołtys wsi Janówko i sołectwo Janówko zapewnili wiele atrakcji, nie sposób więc było się nudzić. Już od godziny 15:00 rozpoczęły się Zawody Kajakowe o Puchar Wójta Gminy Brzozie w kajakach 2-osobowych. Rywalizacja była ostra, ale ostatecznie zwyciężyła drużyna z Wielkiego Leźna, która z czasem 4,13,32 okazała się najskuteczniejsza.

Wyścigi kajakowe warte były obejrzenia, bo drużyny dawały z siebie wszystko, żeby mieć najlepszy czas. Ostatecznie wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce Marcin Kamiński/Karol Weręgowski (4,13,32)

II miejsce Rafał Kamiński/Szymon Czapliński (4,14,74)

III miejsce Dariusz Markuszewski/Marta Markuszewska (4, 21,28)

Zwycięskim teamom wręczono puchary i medale ufundowane przez Gminę Brzozie. Wręczała je przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz w asyście sędziego Radosława Fiszera.

Po sportowych zmaganiach nadszedł czas na zmagania artystyczne. Wdzięczne pierwszoklasistki ze Szkoły Podstawowej w Wielki Leźnie subtelnie zatańczyły taniec nowoczesny na piasku, co wcale nie było proste. O godzinie 17:00 rozpoczął się “Koncert o zachodzie słońca”, w którym wystąpiły drużyna harcerska “Knieja” z Wielkiego Leźna, Natalia Pawelska – finalistka The Voice Kids i Tomek Karczewski i Przyjaciele.

Było też co zjeść, bo działała kawiarenka obsługiwana przez KGW Janówko, grill, frytki, hot-dogi i zapiekanki. KGW Brzozie zapewniło watę cukrową i popcorn. Dziećmi zajmowała się animatorka, jak również strażacy z OSP Brzozie, którzy czuwali na wodzie i zabierali dzieci na przejażdżki pontonem. O porządek i miejsca na parkingu zadbali strażacy z OSP Janówko, wszyscy czuli się więc zaopiekowani. Nad całością czuwała i festyn prowadziła sołtys Janówka Małgorzata Smoczyńska, która lubi wyzwania i zawsze im sprosta.

Wydarzenie dofinansowane było z budżetu Gminy Brzozie w ramach środków z funduszu sołeckiego.