Festyn Rodzinny w Jajkowie

Festyn Jajkowo 2022 plakat

W niedzielę, 10 lipca w Jajkowie odbędzie się Festyn Rodzinny. To już nie pierwsza impreza w tym sołectwie, jak również kolejna z serii festynów gminnych. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które zadowolą i starszych i młodszych. Festyn rozpocznie się o godzinie 15:00 i będzie trwał do godziny 22:00. Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska, Sołtys Jajkowa i Stowarzyszenie “Początku Życia” w Jajkowie zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

 

Można wierzyć lub nie, ale w Jajkowie będzie bity rekord Guinessa w rzucie jajkiem na odległość. To z pewnością warto zobaczyć, a może samemu popróbować szczęścia. Samorządowy Żłobek “Brzozowy Gaik” zapewni kącik kreatywny, a w nim malowanie twarzy, plecenie misternych warkoczyków i brokatowe tatuaże. Szkoła Podstawowa w Jajkowie zaprosi do kącika sportowego na konkursy jajeczne i bicie rekordu w rzucie jajem, a Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy na oglądanie ciekawostek natury i konkursy. ŻAK Jajkowo przygotuje zabawy sportowe, a duże dmuchańce pozwolą dzieciom na letnie szaleństwo.

Będą liczne stoiska, które zaoferują ciekawe przedmioty do kupienia. Na festynie zaprezentują się:

  • Barbarkowe_love Basia Krzemieniewska
  • Wellness by Oriflame Marta Kowalkowska
  • Magdalena Kaczmarczyk – świece sojowe, zawieszki i woski sojowe, produkty glicerynowe, ozdoby grawerowane
  • Jagoda Szostakowska – torebki
  • Joanna Płoska – lizaki i lody bezowe

Gościnnie zaśpiewają: Agata Bieńkowska, Dominika Leńska i Oliwia Pietrzak.

Smakowite przekąski, w tym burgery jajeczne i frytki przygotuje Stowarzyszenie „Początku Życia”. Klub Seniora “Brzozowy Raj” upiecze pyszne ciasta i ugotuje żurek, a KGW Brzozie ukręci watę cukrową i zrobi gorący popcorn. Sołectwo Jajkowo będzie piekło smakowite kiełbaski na grillu, a wszystko to z muzyką w tle. Na wieczorną zabawę zapraszają radna Iwona Wiśniewska, radny Edward Lendzionowski i sołtys Teresa Gacek, zagra DJ Adam Twardy, będzie więc można też pobrykać w tanecznym rytmie. Zapraszamy w niedzielę, 10 lipca.

  • Festyn Jajkowo 2022 plakat