GMINA BRZOZIE WALCZY O MODERNIZACJĘ DROGI POWIATOWEJ

 
Z inicjatywy wójt gminy Brzozie Pani Danuty Kędziorskiej – Cieszyńskiej w dniu 12 kwietnia w Brzoziu odbyło się spotkanie w sprawie drogi powiatowej Wielki Głęboczek- Brzozie (przez Augustowo).
 
W spotkaniu wzięła udział Pani Minister Anna Gembicka, Przewodniczący Komisji Budżetowej Powiatu Brodnickiego Pan Piotr Burkwicz, radni powiatowi z terenu gminy Brzozie Pani Małgorzata Smoczyńska oraz Pan Arkadiusz Orłowski, reprezentacja rady gminy Brzozie na czele z Przewodniczącą Rady Gminy Brzozie Panią Marią Florkiewicz.
W spotkaniu mimo zaproszenia – niestety zabrakło Starosty Brodnickiego Pana Piotra Boińskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Brodnickiego Pana Romana Pytlasińskiego.
To kolejna inicjatywa wójt gminy Brzozie, mającą na celu realizację inwestycji polegającej na modernizacji drogi powiatowej.
 
“Każdego dnia mieszkańcy gminy Brzozie, ale nie tylko przychodzą do mnie w sprawie tej inwestycji. Jako, że to droga powiatowa za realizację odpowiada nie gmina a Starostwo Powiatowe. Obiecałam swoim Mieszkańcom, że zrobię wszystko co w mojej mocy aby w końcu po 20 latach udało się zadbać o nasze bezpieczeństwa. Wspierają mnie w tych działaniach Pani Przewodniczącą Rady Gminy Brzozie wraz z radnymi. Spore zaangażowanie w naszej walce o drogę wykazuje także Pan Arkadiusz Orłowski – radny powiatu pochodzący z Brzozia.
 
Cieszę się, że moje zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęła Pani Minister Anna Gembicka, która zadeklarowała pełne wsparcie naszych działań. Żeby jednak Powiat mógł ubiegać się o dofinansowanie zewnętrzne na tę inwestycję, konieczne jest przygotowanie odpowiedniego projektu wraz ze wszelkimi niezbędnymi zgodami. To już zadanie Starosty, którego niestety na spotkaniu zabrakło (tłumacząc nieobecność walką z pandemią). Zabrakło też Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Romana Pytlasińskiego.
 
Jesteśmy zdeterminowani – podjęliśmy decyzje o uruchomieniu zbiórki podpisów. Nie poddamy się ! Będziemy walczyć o bezpieczeństwo.
 
Chciałabym serdecznie podziękować za udział w spotkaniu naszym Gościom, którym mogliśmy przedstawić problemy z jakimi boryka się gmina Brzozie” – mówi wójt gminy Brzozie.