Gminne święto w Brzoziu – festyn w cieniu brzozy

Od wielu lat mieszkańcy gminy Brzozie przypominają i sobie, i turystom skąd wzięła się nazwa wsi gminnej. To okazja do świętowania.

Święto Brzozy weszło do kalendarza imprez gminnych, ale nie tylko. Na “Święto Brzozy” do Brzozia przyjeżdżają mieszkańcy okolicznych gmin, sąsiednich powiatów i województw. Na pytanie dlaczego, odpowiedź jest prosta, – ponieważ w Brzoziu potrafią się bawić, zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy, uśmiechu.

W tym roku organizatorzy mieli tylko jeden problem – już w czwartek zaczęło kropić, w piątek deszcz zasygnalizował swoją moc, w sobotę też nie zapowiadało, że wszystko się odmieni. A jednak, w niedzielne popołudnie Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Mirosława Grabowska z Urzędu Gminy w towarzystwie Wójta Mieczysława Jętczaka mogła ze sceny ogłosić z uśmiechem, że “Święto Brzozy” właśnie się zaczęło, w słoneczne piękne, letnie  popołudnie.

W tej atmosferze odbywały się wszystkie imprezy programu głównego, imprezy towarzyszące. Nie zawiedli wykonawcy, uczestnicy konkursów. Może tylko kilku gości, którzy lubią mącić zawsze i przy każdej okazji, spoglądało z boku z zazdrością, że jednak się udało.

(wind)