Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze

zawody

W niedzielę, 5 czerwca w Brzoziu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska wraz z Zarządem Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych RP zaprosiła na nie wszystkie jednostki OSP oraz miłośników pożarnictwa. W trakcie zawodów uroczyście wręczono decyzje przyznające dodatkowe świadczenia emerytalne za wieloletnią służbę w OSP. 

Tego dnia pogoda wyjątkowo dopisała, nic więc dziwnego, że na boisku przy Orliku stawiły się tłumy kibiców. W zawodach wzięły udział reprezentacje wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Brzozie. Wystartowało siedem drużyn męskich i dwie drużyny żeńskie. Zawody oceniała komisja, której członkowie przyjechali do Brzozia z różnych stron województwa kujawsko – pomorskiego.

Wyniki zawodów:

Drużyny żeńskie:
 
I miejsce OSP Zembrze
II miejsce OSP Brzozie
 
Drużyny męskie:
 
I miejsce OSP Sugajno
II miejsce OSP Brzozie
III miejsce OSP Zembrze
IV miejsce OSP Wielki Głęboczek
V miejsce OSP Janówko
VI miejsce OSP Wielkie Leźno
VII miejsce OSP Mały Głęboczek
 

Nagrody, decyzje i listy gratulacyjne 

Wszystkie drużyny otrzymały z rąk wójt Danuty Kędziorskiej – Cieszyńskiej czeki na kwotę 500 zł. Przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz wręczyła najlepszym drużynom puchary. Tego dnia zostały także wręczone decyzje oraz listy gratulacyjne dla 39 strażaków z terenu gminy Brzozie, którzy za wieloletnią służbę otrzymali dodatek emerytalny w kwocie 200 zł/miesięcznie. Wydarzenie poprowadził prezes OSP w Brzoziu Waldemar Bytner.
 
Wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska w swoim wystąpieniu powiedziała:
 
Cieszę się, że wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Brzozie przyjęły zaproszenie do udziału w rywalizacji i wystawiły swoje drużyny. Dziękuję naszym sędziom, którzy przybyli z różnych zakątków województwa. Bardzo mi zależało, żeby zawody były przeprowadzone rzetelnie i oceniane przez niezależną komisję. Dziękuję Jakubowi Patalonowi za zabezpieczenie medyczne. Pogoda nam sprzyjała, jestem mile zaskoczona ogromną liczbą kibiców – którzy dopingowali swoich faworytów. Każda drużyna, która brała udział, otrzymała czek na kwotę 500 zł, do wykorzystania na swoją jednostkę. Serdecznie gratuluję naszym Strażakom – Seniorom, którzy za wieloletnią służbę otrzymali dodatek emerytalny. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia – pracownikom UG z Katarzyną Zielińską na czele. Podziękowania należą się także jednostkom OSP za pomoc w przygotowaniu toru i reprezentacjom KGW za pomoc w wydawaniu przygotowanych przez nas posiłków. Dziękuję tak licznie przybyłej publiczności – mieszkańcom oraz gościom, którzy dopingowali strażaków. Gminę Brzozie w zawodach powiatowych będzie reprezentować OSP Sugajno oraz OSP Zembrze (drużyna żeńska). Dodatkowo także OSP Brzozie (drużyna żeńska), która w związku z zeszłoroczną wygraną zawodów powiatowych ma zagwarantowany start w tegorocznych zawodach.
 
Po wręczeniu nagród wszyscy strażacy, goście oraz kibice zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Gminę Brzozie. Była grochówka, kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek.