Integracyjne spotkania KGW – między nami paniami i kołami 

Podczas spotkania przewodnicząca przedstawiła roczne sprawozdanie z działalności Kół. Omówiono m.in. wstępne plany na 2016 rok. To niezwykle ważny rok dla działalności pań z KGW, odbędą się bowiem obchody 150-lecia istnienia KGW na terenach Polski.

W dalszej części spotkania było już tylko słodko – uczestnicy mogli skosztować „ciastek królewskich” Anny Florkiewicz z  KGW Brzozie, które zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych  prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Panie z KGW Mały Głęboczek, jako gospodynie uroczystości zaprosiły konsultantkę firmy Mary Kay, która niewiastom chętnym zrobiła makijaż oraz doradzała, jakich kosmetyków powinny używać.

Wśród zaproszonych gości obecna była przewodnicząca Regionalnej Rady KGW w Toruniu pani Danuta Grzyb oraz Wójt Gminy Brzozie Bogusław Błaszkiewicz. Impreza odbyła się przy poczęstunku przygotowanym przez panie ze wszystkich Kół – KGW Wielki Głęboczek, Brzozie, Jajkowo, Mały Głęboczek, Sugajno, Wielkie Leźno, Janówko, Zembrze, Świecie, Trepki. Spotkaniu towarzyszyła dobra zabawa, rozmowy. Była okazją, żeby się poznać, wymienić się – to niezwykle ważne – przepisami na potrawy.

Spotkania o takim charakterze będą odbywać się cyklicznie, każdego roku w innej miejscowości.

(wind)