Inwestycje – w planie i w toku

Warto przyjrzeć się inicjatywom gospodarczym, które podejmuje gmina Brzozie, mającym pełną akceptację samorządu gminnego.

– Tradycyjnie – jak to w wakacje – kończy się remont Szkoły Podstawowej w Brzoziu. Z końcem lipca brygady opuszczą podstawówkę i awansują do gimnazjum w Brzoziu. Tam zaplanowano malowanie ścian szkolnych.

– Mechanicy samochodowi zajęli się remontem szkolnego gimbusa. Jest już w pełni sprawny do przewozu dzieci od pierwszych dni nauki.

– Przygotowywana jest dokumentacja na kanalizację ściekową we wsi Kuligi i częściowo Jajkowa

– W sierpniu należy się spodziewać ogłoszenia przetargu na budowę kanalizacji Mały Głęboczek – Brzozie.

– Ogłoszony jest przetarg na modernizację drogi gminnej o nawierzchni asfaltowej Sugajno – Wielkie Leźno (pobocza, powierzchniowe podwójne utwardzenie nawierzchni emulsją asfaltową i grysami)

– W przygotowaniu jest dokumentacja na budowa oczyszczalni przyzagrodowych w Kantyle – powstanie tam 12 oraz w Trepkach – 14 tego typu obiektów. Dodajmy – jeszcze w tym roku. W drugim etapie oczyszczalnie przyzagrodowe zafunkcjonują w Małym Leźnie, Wielkim Leźnie, Janówku, Zembrzu, Sugajnie i Jajkowie.

Skala tych przedsięwzięć, patrząc nawet z dystansem, jest imponująca. W Brzoziu jedno jest pewne – administracja gminna i władza samorządowa doskonale widzą, co mieszkańcom się należy, co zrobić i w jakiej kolejności. Takie podejście do sprawy musi budzić szacunek.

(wind)