Jajkowo. Pasowanie na ucznia i Dzień Nauczyciela

13 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej w Jajkowie.

13 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej w Jajkowie. Uczniowie wszystkich klas ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Podobnie jak Dzień Nauczyciela.

Uczniowie klasy pierwszej przygotowali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Iwona Kowalska, dyrektor szkoły, powitała gorąco rodziców, krewnych, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą. Wspólnie z Krystyną Etmańską dzieci przygotowały część artystyczną. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po zakończonej części artystycznej i złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

“Pasuję cię na ucznia” – mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Po zakończeniu uroczystości Pasowania na Ucznia klasa II pod opieką Aliny Grążawskiej-Czapulak przygotowała wiersze i piosenki z okazji Dnia Edukacji Narodowej o święcie nauczycieli. Wszystkim się bardzo podobała się uroczysta oprawa, spontaniczność i zaangażowanie – uczniów i nauczycieli.

(wind)