JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI

2017 - szkoła wielkie leźno - pasowanie na ucznia

Swoją obecnością zaszczycili nas:

Wójt Gminy Brzozie – Pan Bogusław Błaszkiewicz,

Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Pani Mirosława Grabowska, Dyrektor Szkoły – Pani Alicja Ziętarska, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice bohaterów pasowania.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Ubrane w strój galowy, ozdobione biretem wyglądały niezwykle uroczyście. Po części artystycznej odbył się turniej wiedzy i umiejętności. Uczniowie dzielnie wykonali wszystkie zadania. Następnie złożyli ślubowanie, po którym pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

„Pasuję Cię na ucznia” – mówiła dotykając ołówkiem jak czarodziejską różdżką ramion dzieci. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życzyli sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Rodzice również złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą słuchać uważnie o czym mówią dzieci oraz doceniać w dziecku to co najlepsze… Był to dla nich bardzo wzruszający moment.

Tego dnia uczniowie przeżyli jeszcze jedno pasowanie, które przygotowała nasza pani bibliotekarka – Elżbieta Zabłocka. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po złożonym przyrzeczeniu pani dyrektor ogromną księgą dokonała pasowania każdego z uczniów na czytelnika.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy, zakładki do książek, długopisy, słodkie upominki oraz karmnik dla ptaków – prezent od Wójta.

Po uroczystości goście i dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wydarzenie było niezwykłym przeżyciem dla jeszcze niedawno przedszkolaków, dzisiaj już uczniów naszej szkoły. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

Autor Grażyna Beszczyńska

2017 - szkoła wielkie leźno - pasowanie na ucznia