Jubileusz XX-lecia zespołu “Wszyscy Razem”

wszyscyrazem

To już okrągłe 20 lat, jak zespół wokalno-teatralny “Wszyscy Razem” z Brzozia cieszy swoimi występami i starszych i młodszych. Z okazji jubileuszu, Panie tworzące zespół zaprosiły swoich przyjaciół, zaprzyjaźnionych sponsorów, zespoły i oczywiście przedstawicieli władz samorządowych. Były życzenia, prezenty i kwiaty, a wszystko w niezwykle sympatycznej atmosferze. Życzymy Paniom dużo zdrowia, dobrych pomysłów i dalszych jubileuszy!

Amatorski zespół wokalno-teatralny “Wszyscy Razem” z Brzozia powstał w 2002 roku. Założyła go i prowadziła przez 5 lat dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzoziu Elżbieta Kaszyńska. W roku 2008 opiekunem została emerytowana nauczycielka Urszula Kucińska. Do zespołu należą Panie z całej gminy Brzozie. Zespół śpiewa i wystawia sztuki kabaretowe. Promuje gminę i powiat brodnicki aktywnie uczestnicząc w różnych imprezach kulturalnych i religijnych poza granicami regionu. Za działalność artystyczną oraz udział w przeglądach i konkursach, ma na swoim koncie wiele nagród, statuetek, pucharów i dyplomów. Organizował Przegląd Kolęd i Pastorałek, a od kilku lat organizuje Przegląd Pieśni w kościele w Brzoziu. Panie piszą również scenariusze kabaretowe i prowadzą kronikę zespołu.

Na uroczystość XX-lecia działalności przybyli między innymi: w imieniu poseł na Sejm Joanny Borowiak – radny Wojciech Wiśniewski, starosta brodnicki Piotr Boiński, prezes LGD „Pojezierze Brodnickie” Bogusław Błaszkiewicz, ks. kanonik Wiesław Wyszkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzoziu Katarzyna Wandzlewicz, Danuta Grzyb, sołtys wsi Brzozie Grzegorz Maćkowiak, delegacja strażaków OSP Brzozie oraz delegacje zaprzyjaźnionych zespołów.

Gminę Brzozie reprezentowały zastępca wójta i sekretarz gminy Grażyna Grzecznowska, skarbnik Ewa Piotrowicz i przewodnicząca rady gminy Maria Florkiewicz.

Jubilatki otrzymały kwiaty, życzenia i sympatyczne prezenty. Odśpiewano im “Sto lat” i wszyscy zostali zaproszeni na uroczysty poczęstunek. W dalszej części gwiazdą był z pewnością efektowny tort jubileuszowy, a po nim wspólnie śpiewano piosenki. Członkinie zespołu wręczyły swoim gościom i sponsorom serdeczne podziękowania. Teraz wypada czekać tylko na kolejne jubileusze, bo następny – XXI –  już za niecały rok.