KGW Brzozie w e-booku

eko

Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach kampanii “Nasz Klimat” zaprosiło Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie na najlepsze ekopraktyki. KGW Brzozie otrzymało w tym konkursie wyróżnienie. Właśnie znalazło się ze swoją ekopraktyką “Ciepło z wiśni” w e-booku “Domowy Poradnik Ekonawyków”.

Uczestnikiem konkursu były Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Konkurs polegał na przygotowaniu pracy konkursowej w formie opisu ekopraktyki (działania, które wywierają pozytywny wpływ na klimat), którą warto wdrożyć w domu w celu m.in. oszczędzania wody, energii elektrycznej, niemarnowania żywności itp. Ekopraktyka powinna być użyteczna oraz łatwa w powszechnym zastosowaniu we własnym domu.

Nagrodzone prace laureatów oraz wyróżnione zgłoszenia umieszczono w specjalnie przygotowanym e-booku “Domowy Poradnik Ekonawyków”. Ebook opublikowano m.in. na stronie kampanii “Nasz Klimat”. To zbiór wielu ciekawych ekoporad, który powstał na bazie zwycięskich i wyróżnionych zgłoszeń w konkursie “W moim domu nic się nie marnuje”. Są to sprawdzone rady i pomysły na życie bardziej eko, stosowane od lat w rodzinach laureatów. W dodatku wdrożenie ich we własnych domach nikomu nie sprawi kłopotu. Te proste codzienne czynności mają ogromne znaczenie w kwestii dbania o nasz wspólny klimat.

Zebrane ekopraktyki wcześniej zostały ocenione przez komisję konkursową, nie tylko pod względem zgodności treści pracy z tematyką konkursu. Uwagę zwracano również na oryginalność pomysłu, jego użyteczność, łatwość powszechnego zastosowania, innowacyjność, kreatywność i wpływ na ochronę środowiska. Każdy z nas może włączyć się w proekologiczne działania i stosować je w swoim domu.

KGW Brzozie w tym e-booku chwali się ekopraktyką “Ciepło z pestki”, za którą otrzymało wyróżnienie w konkursie. Dowiemy się w nim, jak wykonać termofor z wiśni, jak go prać i jak używać. Termofor z wiśni jest ekologiczny, wielokrotnego użytku i może nam pomóc podczas choroby.

Domowy poradnik ekonawyków