Koniec roku szkolnego

Szczęśliwie dobrnęliśmy do końca roku szkolnego. To był wyjątkowy rok, ponieważ w wyniku reformy oświaty wprowadzono nowe podstawy programowe w kl. I, IV i VII. Po wielu latach pojawiła się w szkole podstawowej klasa VII, a wraz z nią geografia, chemia, język niemiecki, biologia i doradztwo zawodowe.

Upływający rok obfitował w Szkole Podstawowej w Jajkowie w wiele wydarzeń.  Uczniowie wyjeżdżali do teatru, na wycieczki, zielone szkoły i biwaki. W szkole prowadzono programy edukacyjne i profilaktyczne, akcje charytatywne i zbiórki. Miał miejsce festyn wielkanocny, który zorganizowano we współpracy z wioską tematyczną „Początku Życia”. Szkoła gościła rodziców podczas Dnia Matki, dziadków i babcie w Dniu Seniora. Byli też: przyrodnik, regionalista, multiinstrumentalista, policjanci, strażacy, treser psa wraz z podopiecznym, kosmetyczka, fizyk i wielu innych pasjonatów.

Największym wydarzeniem kulturalnym w  szkole był recital Janka Traczyka poprzedzony warsztatami wokalno – teatralnymi i  połączony z popisami uczniów. Było to spełnione marzenie polonistki Aleksandry Karpińskiej i wielu młodych ludzi zaangażowanych w ten projekt. Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego Danuta Kędziorska – kierownik biura poselskiego posła na sejm Pawła Szramki nagrodziła wszystkich uczestników warsztatów książkami, a wyróżniającą się uczennicę nagrodą finansową.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego było nie tylko czasem podsumowań, ale też okazją do nagrodzenia najlepszych. Nagrody otrzymali czempioni nauki w poszczególnych klasach, uczniowie z najwyższą frekwencją, laureaci konkursów oraz rodzice najlepiej uczących się dzieci. Ci ostatni dostali listy gratulacyjne. Ośmioro sportowców otrzymało medale dla super sportowca SP Jajkowo.

Potem jeszcze były podziękowania dla rodziców za współpracę ze szkołą, dla nauczycieli od dyrektora szkoły za pracę, zaangażowanie i poświęcenie. Na koniec części oficjalnej uczniowie, nauczyciele i rodzice otrzymali życzenia udanych wakacji, zdrowia i dobrej pogody, również ducha.

Następnie grupa uczniów klas IV – VI przedstawiła część artystyczną, którą przygotowała pod kierunkiem p. Aleksandry Karpińskiej i p. Violetty Jasińskiej. Ale był show! Scenka w wykrzywionym lustrze szkoły wzbudzała salwy śmiechu, a kreacja Asi Kozikowskiej była godna Oscara. Późniejszy  mega taniec dopełnił wizerunku radosnego odejścia na wakacje.

Ostatnie spotkania z wychowawcami obfitowały w serdeczności, kwiaty i miłe chwile. To piękne, że potrafią sobie wzajemnie dziękować.

Cudownych wakacji!

(wind)