Konkurs sołectw rozstrzygnięty

konkurs01 700 1

Wojewoda kujawsko-pomorski ogłosił konkurs dla sołectw na najlepsze upamiętnienie Święta Niepodległości. By wygrać należało wykazać się kreatywnością oraz umiejętnością integrowania lokalnych społeczeństw. Udało się to trzem sołectwom z powiatu brodnickiego. Ale najwyższe, bo drugie miejsce zajęło w konkursie sołectwo Janówko z naszej gminy!

Trzy sołectwa z powiatu brodnickiego wykazały się kreatywnością i wygrały wycieczki w tym konkursie. Janówko z gminy Brzozie zajęło II miejsce i wygrało wycieczkę do Gdańska, a Cielęta z gminy Brodnica i Zgniłobłoty z gminy Bobrowo zajęły III miejsca i wygrały wycieczki do Poznania.

Celem konkursu było wyłonienie sołectwa, które w najlepszy sposób upamiętniło w 2022 roku obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Szczegółowym celem konkursu jest edukacja i podnoszenie świadomości znaczenia Narodowego Święta Niepodległości, aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw w zakresie upamiętnienia tego święta zgodnie z ideą 1918 roku, a także upowszechnianie wiedzy o historii dążeń Polaków do odzyskania niepodległości.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, ale niezmiernie cieszymy się, że to sołectwo z naszej gminy okazało się najbardziej kreatywne.