Konkurs wiedzy pożarniczej

278101941 5408558062510566 5702114278395110495 n

W poniedziałek, 4 kwietnia w Urzędzie Gminy Brzozie odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Brali w nich udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów, ale także kształtowanie umiejętności w wielu zakresach. Są to ochrona ludności, ekologia, ratownictwo i ochrona przeciwpożarowa. Służy również popularyzowaniu wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Trzeba wykazać się także wiedzą na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa, jak również historii i tradycji ruchu strażackiego.

W wyniku eliminacji gminnych miejsca I – III zajęli:

w I grupie wiekowej (klasy I-IV):

I miejsce Mikołaj Karpiński
II miejsce Lena Kowalewska
III miejsce (ex aequo) Ines Kowalewska, Marcel Paradowski
 
w II grupie wiekowej (klasy V-VIII):
 
I miejsce Marta Domżalska
II miejsce Dawid Pilewski
III miejsce (ex aequo) Blanka Kowalewska, Adam Patalas
 
Do eliminacji powiatowych konkursu zakwalifikowali się uczniowie: Mikołaj Karpiński, Lena Kowalska, Marta Domżalska i Dawid Pilewski. Eliminacje powiatowe odbędą się  do końca kwietnia,
eliminacje wojewódzkie do końca maja,
a finał krajowy do 10 lipca. Finał centralny składa się z dwóch części: testu pisemnego oraz ścisłego finału ustnego.
 
 – Cieszę się, że nasi młodzi mieszkańcy wzięli udział w konkursie tak dobrze przygotowani. Mam nadzieję, że uczniowie w przyszłości zasilą nasze jednostki OSP. Posiadanie specjalistycznej wiedzy jest bardzo ważne, przede wszystkim jeśli chodzi o niesienie pomocy w sytuacjach trudnych – często ratujących zdrowie i życie. Gratuluje wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy pomagali w przygotowaniach do konkursu – mówiła wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska – Cieszyńska.
 
Wszyscy uczestnicy trzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu!