KONTYNUATOR ZNANEGO CYKLU POWIEŚCI  Z. NIENACKIEGO “PAN SAMOCHODZIK …” – A. NIEMIRSKI W GIMNAZJUM W BRZOZIU

Z pomocą prezentacji multimedialnej, gość, przedstawił swoją drogę artystyczną, którą rozpoczął od działalności kabaretowej, w której były też okresy aktywności dziennikarskiej, w tym publicystycznej. Autor niezwykle barwnie, często żartobliwie mówił o sobie i swoich zainteresowaniach. Przybliżył uczestnikom spotkania postacie najsłynniejszych detektywów z literatury i filmów oraz twórców tych postaci. Mówił o wyjątkowości Pana Samochodzika, kultowego polskiego detektywa oraz o jego słynnym wehikule – niepozornym aucie, ale mającym nieprzeciętne możliwości. Pisarz z dużą dawką humoru, posługując się językiem zrozumiałym dla młodego pokolenia przekonywał uczestników spotkania do wielu ważnych i wartościowych postaw życiowych. Apelował by mieli marzenia, cel życia i pasje, zachęcał do czytania wartościowych książek. Nie obyło się również bez pytań i rozdawania autografów uczniom, którzy zakupili książkę autorstwa p. Niemirskiego.

Zachęcamy do przeczytania kryminałów Niemirskiego, m.in.: „Testament bibliofila”, „Pojedynek detektywów”, „Klątwa Nipkowa”, „Tajemnica Fabritiusa”, „Zbrodnia prawie doskonała” oraz serii książek kultowego „Pana Samochodzika” (autorstwa Nienackiego) i jego kontynuacji autorstwa p. Niemirskiego.

Organizatorami spotkania byli: p. Mariola Hark – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzoziu oraz p. Agnieszka Bąkowska – nauczyciel i bibliotekarz Gimnazjum w Brzoziu, za co serdecznie dziękujemy.