List Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

List Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego ws. konkursu “Na najwyższą frekwencję w wyborach do Parlamentu Europejskiego”

Szanowni Państwo,

25 maja bieżącego roku odbędą się wybory, w których wybierać będziemy swoich 51 przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Kluczowa w tych wyborach jest frekwencja, której wysokość determinuje ilość europarlamentarzystów z danego województwa w składzie PE. W 2011 roku frekwencja w Województwie Kujawsko-Pomorskim wyniosła ponad 23%, co pozwoliło nam na obecność trzech naszych reprezentantów w Brukseli.

Dziś w przededniu kolejnych wyborów europejskich, musimy zrobić wszystko, aby nasz region miał jak najsilniejszą reprezentację, bowiem tylko dzięki nim nasz głos będzie w Brukseli słyszalny, a nasze potrzeby i postulaty brane pod uwagę. Potrzebna jest praca profrekwencyjna samorządowców wszystkich szczebli, gdyż większa reprezentacja naszego Województwa w pracach PE to większe szanse na pomyślny rozwój Kujawsko-Pomorskiego.

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego wspierając profrekwencyjne aktywność obywateli Kujaw i Pomorza rozpoczyna akcję “Kujawsko-Pomorskie: GŁOSUJEMY!”.

Chcemy w gminach wiejskich oraz wiejsko-miejskich, pozostałych gminach miejskich, a także miastach prezydenckich, które w dniu 25 maja uzyskają najwyższą frekwencję wybudować siłownie zewnętrzne do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Liczymy, że inicjatywa ta zachęci mieszkańców Państwa gmin i miast do jeszcze liczniejszego udziału w najbliższych wyborach. Szczegółowe warunki oraz zasady, na podstawie których realizować będziemy te inwestycje zostaną opublikowane na stronie internetowej www.kujawsko-pomorskie.pl.

Zwracam się do Państwa z gorącym apelem o podjęcie wszelkich działań zmierzających do zmobilizowania swoich mieszkańców do udziału 25 maja br. w eurowyborach. Zróbmy wszystko, by Województwo Kujawsko-Pomorskiego miało jak najliczniejszą reprezentację w Parlamencie Europejskim!

Z wyrazami szacunku

Piotr Całbecki
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego