Mamy nowego Wójta

Druga tura wyborów w naszym regionie najbardziej zainteresowała mieszkańców gmin Brzozie, Brodnica, Zbiczno i Górzno. W Brzoziu wiadomo było, że wójtem na pewno zostanie kobieta.

Dwie panie zostały na placu boju po pierwszej turze, skutecznie eliminując dotychczasowego gospodarza Brzozia – Bogusława Błaszkiewicza. Dwie panie: Danuta Kędziorska i Elżbieta Sobiech, wzięły sprawę w swoje ręce.  Przy frekwencji 56,72 proc. i wyrównanym pojedynku na finiszu lepszą okazała się Danuta Kędziorska, wygrywając o 9 głosów! Zwyciężczyni zdobyła 831 głosów, na jej rywalkę oddano 822 głosy. Została wójtem gminy Brzozie na pięcioletnia kadencję. Najmłodszym wójtem na Kujawach i Pomorzu!

Danuta Kędziorska, pracowała do tej pory jako dyrektor Biura Poselskiego posła Pawła Szramki (Kukiz’15) w Brodnicy.

Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w zakresie nauk o polityce (obecnie przygotowuje się do obrony stopnia naukowego i nadanie tytułu doktora). Wcześniej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie uzyskała tytuły: magistra politologii o specjalności zarządzanie samorządem terytorialnym; magistra nauk o rodzinie w zakresie organizacji sfery kultury oraz magistra nauczania wiedzy o społeczeństwie. Jest stypendystką politologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz stypendystką socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie. Ukończyła studium ekonomiczne, jest specjalistką w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych.

Wyniki swojej pracy oraz wieloletnich badań naukowych przedstawia i propaguje występując w roli prelegenta na konferencjach w Polsce i za granicą.

Obecnie prowadzi badania naukowe dotyczące kultury politycznej, demokracji bezpośredniej oraz funkcjonowania samorządu terytorialnego (szczególnie gmin wiejskich)w Polsce. Od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu społecznym powiatu brodnickiego angażując się w różnorodne akcje społeczne i charytatywne.

(wind)

Danuta Kędziorska – Wójt Gminy Brzozie