Mikołajkowe Turnieje Szachowe

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w trzech turniejach szachowych. Zostaliśmy zaproszeni:

– jak co roku do Nowego Miasta, 25 XI, 2017r.,

– do Brodnicy, 02. XII. 2017r.,  w Pałacu Anny Wazówny, tu zaprosił nas sędzia p. Feliks Stachowicz, który sędziował te dwa turnieje,

– oraz do Brodnicy do I Liceum Ogólnokształcącego.

W naszej szkole w szachy gramy już od wielu lat. W czasach, gdy szachy wracają do łask, co raz częściej pojawiają się w szkole jako przedmiot.  Dzięki p. Jerzemu Natkowskiemu, gramy już od dawna. P. Natkowski zaszczepił w uczniach zamiłowanie tą „królewską” grą.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zmierzenia się w Nowym Mieście Lubawskim z zawodnikami z całego kraju. Łącznie w turnieju udział wzięło 120 miłośników szachów. Uczestnicy reprezentowali województwa: kujawsko – pomorskie, mazowieckie, podlaskie i warmińsko – mazurskie.

Leźno zdominowało podium. Takimi słowami podsumował turniej szachowy p. Marcin Kołodziejski – organizator oraz prowadzący turniej mikołajkowy w I LO w Brodnicy. Nasi uczniowie mogą się pochwalić osiągnięciami.

W kategorii – dziewczęta szkoły podstawowej – całe podium zajęły uczennice Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie:

I miejsce Malinowska Kinga

II miejsce Piotrowska Weronika.

III miejsce Nowińska Weronika

Natomiast w kategorii – dziewczęta szkół podstawowych klas I-III –  miejsce I zajęła ponownie Piotrowska Weronika.

W kategorii chłopcy szkoły podstawowej sukces osiągnęli

Ottka Radosław I miejsce

Krzysztof Nowiński II miejsce

Otręba Łukasz V miejsce

Dobrosława Ozimkowska zajęła III miejsce, w swojej kategorii, w Mikołajkowym Turnieju Szachowym w Nowym Mieście.

Maja Bartkowska otrzymała nagrodę za zajęcie 5 miejsca w swojej kategorii, w Mikołajkowym Turnieju Szachowym W Brodnicy, w Pałacu Anny Wazówny.

W Turniejach udział wzięli:

Amelia Knuth, Arkadiusz Bartkowski, Mateusz Osicki, Adam Truszczyński, Hanna Krajnik, Dobrosława Ozimkowska,  Dawid Pilewski, Weronika Nowińska, Michał Marulski, Kacper Jaworski, Marcin Seroczyński, Paweł Sarnowski, Patryk Kamiński, Blanka Kowalewska,  

Wszyscy zawodnicy z naszej szkoły wrócili zadowoleni, ze słodkimi upominkami. Naszym graczom gratulujemy wspaniałych sukcesów oraz zachęcamy do dalszego rozwijania sztuki gry w szachy.